Pozostałe 5 sie 2019 | Redaktor
Akademicki medal w kickboxingu

Reprezentacja UKW. Od lewej: Mariusz Migdalski (karate), Szymon Śmiegel (judo) i Piotr Kołakowski (kickboxing)/fot. nadesłane

W Zagrzebiu zakończyły się w miniony weekend Akademickie Mistrzostwa Europy w Kickboxingu i Karate.

W kickboxingu student UKW Piotr Kołakowski po wygranej walce z zawodnikiem z Ukrainy Yaroslavem Nekozem awansował do strefy medalowej w formule light contact - 84kg. W półfinale został pokonany przez zawodnika z Polski Bartłomieja Mienciuka i ostatecznie zdobył brązowy medal.

W karate Mariusz Migdalski reprezentujący także UKW w I rundzie pokonał reprezentanta Austrii Alexandra Greineckera. W 1/8 finału reprezentanta Włoch - Elia Catastini. W ćwierćfinale Mariusz spotkał się z późniejszym zwycięzcą zawodów Chorwatem Karlo Raguz. Walka skończyła się remisowym wynikiem punktowym 3:3, lecz zwycięzcą został Raguz z powodu przewagi „senshu” (zdobyty pierwszy punkt). W repasażu reprezentant UKW przegrał wynikiem 1:2 z reprezentantem Ukrainy Ihorem Lagunovem i ostatecznie został sklasyfikowany na 7 miejscu.