Pozostałe 30 sty 2020 | Redaktor
Bydgoszcz Archers oficjalnie w gronie najlepszych drużyn w Polsce

fot. ilustracyjna (archiwum)/Anna Kopeć

Klub Sportowy Bydgoszcz Archers oficjalnie otrzymał licencję na grę w LFA1 - najwyższym poziomie rozgrywkowym w futbolu amerykańskim w Polsce.

– Cieszymy się bardzo z faktu otrzymania dzikiej karty w LFA1. Zakładamy sobie bardzo istotny cel, wygrać każdy kolejny mecz – zapowiada główny trener bydgoszczan, Mateusz Marciniak. – Wiemy, że poziom sportowy ligi jest o wiele wyższy, zatem wzrosły także oczekiwania co do drużyny. Mamy solidny plan treningowy i spory zasób dobrych zawodników, który może dać nam wiele możliwości – mówi.

Aby móc skutecznie rywalizować w lidze, Archers sięgnęli po kilka wzmocnień spoza Bydgoszczy. W barwach Łuczników zobaczymy przede wszystkim ponownie kanadyjskiego rozgrywającego Luke'a Zetazate. – Ten sezon to mój dziesiąty rok w Polsce. Wracam w nim do mojej rodziny, do Bydgoszcz Archers. Kocham ten zespół, kocham tę organizację, bo spotkało mnie w Bydgoszczy wszystko, co najlepsze. Razem idziemy we właściwym kierunku, a ja nie mogę się już doczekać wyjścia z powrotem na boisko – podkreśla Zetazate.

W szeregach Archers zobaczymy także pochodzących z Białorusi ofensywnego liniowego Illię Smirnova (wcześniej Litwins Mińsk) oraz biegacza Zhenyę Efimenkau, w zeszłym sezonie grającego w barwach Warsaw Mets. Klub ogłosił już także pierwsze krajowe transfery: obrońców Jakuba Kapiwąsa i Piotra Fafińskiego z Angels Toruń oraz ofensywnego liniowego Jana Chojnowskiego z Seahawks Gdynia.

mat. Bydgoszcz Archers

Pierwszy mecz nowego sezonu Archers rozegrają 4 kwietnia na swoim boisku przy ul. Słowiańskiej 7, a ich rywalem będzie drużyna Armii Poznań. Oprócz tego Bydgoszcz odwiedzą w tym roku futboliści z Białegostoku (mistrzowie Polski z 2018 roku), Krakowa i Warszawy, natomiast swoje mecze wyjazdowe Łucznicy zagrają w Katowicach, Zielonej Górze, Gdyni i Szczecinie. Jak zapowiadają Archersi, kibice obecni na meczach domowych mogą zawsze liczyć nie tylko na widowisko na boisku, ale także na wiele atrakcji towarzyszących dla całej rodziny.

Bydgoszcz Archers prowadzi także drużyny młodzieżowe (U18 i U14), do których młodzież chcąca spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim może dołączyć w każdej chwili. Nowością w sportowej ofercie klubu jest kobieca drużyna futbolowa. Informacje o tym, jak można dołączyć do grona zawodników Archers można uzyskać na stronie internetowej www.bydgoszczarchers.com lub na fanpage'u na Facebooku.

źródło: Bydgoszcz Archers (Stanisław Pawlak), skróty, oprac. – redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor