Pozostałe 21 lip 2018 | Redaktor
Chemik się rozkręca. Kolejny kontrakt i wygrane w sparingach

Tomasz Prejs z trenerem Piotrem Gruszką / fot. Chemik Bydgoszcz

Klub na Glinkach pozyskał nowego zawodnika. Tomasz Prejs to piąty piłkarz, który wzmocni szeregi Chemika w nowym sezonie.

Tomasz Prejs wraca do Chemika Bydgoszcz. Wychowanek klubu w środę złożył podpis pod kontraktem.

Tomasz Prejs urodził w 1995 roku i występuje jako pomocnik. Jest wychowankiem Chemika, a w zespole seniorów zadebiutował już w wieku 16 lat, pojawiając się na osiem minut w meczu III ligi z Włocłavią Włocławek (1:1). W rundzie jesiennej sezonu 2011/2012 był już podstawowym piłkarzem zespołu. Łącznie w Chemiku rozegrał 16 meczów ligowych. 

W styczniu 2012 roku przeszedł do Legii Warszawa, w której występował w drużynie Młodej Ekstraklasy. W latach 2013-2014 grał w Dolcanie Ząbki, a w 2015-2016 w Stali Mielec. W obu tych klubach rozegrał łącznie 47 meczów w I lidze. Następnie reprezentował barwy Kotwicy Kołobrzeg i KP Starogard. W minionym sezonie rozegrał 29 meczów i zdobył 1 bramkę w III lidze. Od początku okresu przygotowawczego Prejs trenował z zespołem Piotra Gruszki, a w środę (18 lipca) podpisał kontrakt z klubem.

Przypomnijmy, wcześniej zespół wzmocnili Rafał Więckowski, Adam Kacprzak, Wojciech Mielcarek i Piotr Siekirka, a z wypożyczenia do Unii Solec Kujawski wrócił Paweł Laskowski.

W środę (18 lipca) rozegrali pierwszy sparing podczas letniego okresu przygotowawczego. Piłkarze Chemika Bydgoszcz pokonali  Zjednoczonych Trzemeszno 2:1. Bramki dla zespołu Piotra Gruszki zdobyli Rafał Więckowski (po asyście Wojciecha Mielcarka) i Daniel Michalski. Dziś (21 lipca) w kolejnym meczu kontrolnym chemicy na własnym boisku pokonali Polonię Bydgoszcz 5:1.

Początek rozgrywek III ligi zaplanowano na weekend 11/12 sierpnia 2018 roku. W pierwszej kolejce Chemik zmierzy się z Wdą w Świeciu. Na Glinkach zobaczymy piłkarzy w środę (15 sierpnia) w meczu z Kotwicą Kołobrzeg. Runda jesienna zakończy się 24/25 listopada. 

Źródło: Chemik Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor