Pozostałe 14 cze 2021 | Redaktor
Dęby Osielsko bez sukcesu

fot. ilustracyjna Pixabay

Mimo deszczowej pogody, rozegrano w sobotę (12 czerwca) w Osielsku turniej eliminacyjny Strefy B Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, będącej jednocześnie Mistrzostwami Polski do lat 15.

Barons Wrocław - Dęby Osielsko 29:13 (4 r.)
Demony Miejska Górka - Barons Wrocław 5:20 (5 r.)
Dęby Osielsko - Demony Miejska Górka 13:25
 
Końcowa kolejność:
1. Barons Wrocław 2-0, 2. Demony Miejska Górka 1-1, 3. Dęby Osielsko 0-2
Barons awansowali do finałów OOM (wraz ze zwycięzcami pozostałych dwóch stref), Demony zagrają w półfinale o ostatnie wolne miejsce w finale oraz lokaty 5-6. Dębom pozostanie rywalizacja o miejsca 7-8.
 
Dęby Osielsko: Bartosz Zera, Mikołaj Kobierowski, Marcin Tomaszek, Hubert Schwerkolt, Dawid Puszkarek, Weronika Wendt, Blanka Streich, Magdalena Tomaszek, Gabriela Schwerkolt. Trener: Jakub Pochwała.
 
Wrocławska młodzież zdominowała turniej, wygrywając oba mecze przed czasem wskutek wysokiej przewagi. Nie przeszkodził im deszcz, który padał przez większość dnia. Parokrotnie mecze trzeba było przerywać, w mniejszym deszczu młodzi zawodnicy i zawodniczki (w turnieju wystąpiło 8 dziewcząt) dzielnie kontynuowali grę.
 
W ostatnim spotkaniu, już przy nieco lepszej pogodzie, zaciętą walkę o awans do półfinału stoczyły zespoły Dębów i Demonów. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, po 6 rundach minimalnie prowadzili gospodarze 12:10, ale w tej kategorii wiekowej wysokie zdobycze punktowe w jednej rundzie nie należą do rzadkości. Niestety, w ostatniej partii sobotniego meczu "zaskoczyły" Demony, które zdobyły w niej aż 15 obiegów!
 
Nie pomogła trzykrotna zmiana miotacza w zespole z Osielska. Podłamani takim obrotem sprawy podopieczni trenera Jakuba Pochwały w dolnej turze odpowiedzieli tylko 1 obiegiem i przegrali 13:25, choć rozmiar tej porażki zdecydowanie nie odzwierciedla przebiegu meczu.
 
 
Jarek S. Kaźmierczak
 
 
 
(ak)
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor