Pozostałe 15 cze 2019 | Redaktor

Po czterech wspaniałych zwycięstwach i jednej porażce baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko w sobotę (15 czerwca zagrają w finale turnieju Kwalifikacji Pucharu Federacji ze szwedzkim Soelvesborg Firehawks.

Wyniki ostatnich spotkań Kwalifikacji Pucharu Federacji:

Grupa 2 – Błagojewgrad:

  • Athletic Sofia – Utenos Titanai 11:10 (10 r.)
  • Soelvesborg Firehawks - Atletico Aleksandria 15:0 (5 r.)
  • Utenos Titanai – Herts Falcons 2:13 (8 r.)
  • KWK Construction Dęby Osielsko - Athletic Sofia 8:9

Tabela Grupy 2 Kwalifikacji Pucharu Federacji (Błagojewgrad):

  1. Soelvesborg Firehawks 5 4-1
  2. KWK Construction Dęby Osielsko 5 4-1
  3. Athletic Sofia 5 4-1
  4. Herts Falcons 5 1-4
  5. Utenos Titanai 5 1-4
  6. Atletico Aleksandria 5 1-4

W pięciu meczach fazy każdy-z-każdym turnieju Kwalifikacji Pucharu Federacji w Błagojewgradzie baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko odnieśli 4 zwycięstwa (w tym 3 przed czasem wskutek wysokiej przewagi) i jedną porażkę. Podobny bilans mieli Szwedzi oraz bułgarski zespół Athletic Sofia i trzeba było zastosować przeliczniki małych punktów w bezpośrednich spotkaniach. Osielszczanie już przed ostatnim meczem wiedzieli, że nawet 10-punktowa klęska z Bułgarami i tak dawała im finał, jednak wskutek przegranej stracili atut gospodarza finałowego starcia (czyli ataku w dolnych turach). Najlepszy współczynnik mieli Szwedzi i oni zajęli I miejsce w tabeli, Polacy awansowali do finału z II pozycji, Bułgarom pozostała… satysfakcja z walki do końca i III lokata.

Soelvesborg Firehawks, z którym osielszczanie wygrali w fazie grupowej 8:2, to zespół, który grał już w Pucharze Federacji i to z bardzo dobrymi rezultatami, ale ponieważ nie zdobył w ub. roku mistrzostwa Szwecji, więc w tym sezonie musiał wystąpić w Kwalifikacjach.

Organizatorzy przesunęli godzinę rozpoczęcia finału z 14.00 na 11.00 (10.00 czasu polskiego), co – niestety – sprzyja Szwedom, którzy w piątek grali przed południem i nawet się nie zmęczyli, rozbijając Rumunów w 5 rundach. KWK Construction Dęby skończyły ciężki pojedynek z gospodarzami przed godziną 21, więc mają znacznie mniej czasu na regenerację sił przed meczem o wszystko. Zwycięzca finału, oprócz wygrania całego turnieju, wywalczy prawo gry w przyszłorocznym Pucharze Federacji – dla swojego kraju, zgodnie z regułami obowiązującymi w europejskich pucharach.

Równolegle w Moskwie odbywa się turniej Kwalifikacji Pucharu Federacji grupy 1, w którym gra drugi polski zespół Silesia Rybnik. W ostatnim meczu mistrz Polski odniósł wreszcie swoje jedyne zwycięstwo w turnieju Grupy 1. Śląski zespół pokonał Lituanikę Kowno 11:9.

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor