Pozostałe 15 wrz 2019 | Redaktor

W pierwszym meczu finałowym Ekstraligi baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko pokonali w Kutnie miejscową Stal 5:3! Home runy wybili Paweł Jasiakiewicz i Radosław Zajda, a dla Stali Mateusz Serafin. W finałowej serii do 3 zwycięstw KWK Construction Dęby prowadzą 1-0.

Stal Kutno - KWK Construction Dęby Osielsko 3:5 (stan rywalizacji 0-1)

Miotacze: Winner - Paweł Sztejka, Loser - Jakub Nadolski, Save - Adan Cabrales

Home runy: Paweł Jasiakiewicz (3. runda, 2 pkt.), Radosław Zajda (5. r., 1 pkt) - Mateusz Serafin (Stal, 4. r., 1 pkt)

Po remisowej (1:1) inauguracyjnej rundzie, w II partii pałkarze Stali odbili 3 hity i obsadzili wszystkie bazy, ale Phil Acosta z Adanem Cabralesem zażegnali niebezpieczeństwo podwójnym autem kończącym tę część gry. W III rundzie Paweł Jasiakiewicz wybił home runa za 2 pkt. (na bazie był Acosta) i KWK Construction Dęby objęły prowadzenie 3:1. W kolejnych dwóch partiach oba zespoły zdobywały po 1 obiegu, w tym solowe home runy Mateusza Serafina (Stal) i Radosława Zajdy.

W ostatnich czterech odsłonach meczu żaden z zespołów nie zdobył już punktu, choć w VIII rundzie Stal miała biegaczy na 3. i 2. bazie. KWK Construction Dęby wygrały 5:3 w „jaskini lwa” ze swoim odwiecznym rywalem i potrzebują jeszcze dwóch zwycięstw do zdobycia tytułu mistrza Polski. Drugi mecz finałowy w niedzielę (godz. 13.00) w Kutnie, a za tydzień w Osielsku trzeci i (w razie potrzeby) czwarty mecz w serii do trzech zwycięstw.

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor