Pozostałe 18 kwi 2018 | Redaktor
Festiwal lekkoatletycznych gwiazd na stadionie Zawiszy

fot. Anna Kopeć

Tegoroczny mityng lekkoatletyczny „Bydgoszcz Cup” na stadionie Zawiszy zapowiada się bardzo emocjonująco. Kibiców powinna szczególnie zainteresować rywalizacja tyczkarzy oraz biegi na 400 metrów.

29 maja na stadionie Zawiszy odbędzie się XVIII Europejski Festiwal Lekkoatletyczny „Bydgoszcz Cup”.  Organizatorzy zapowiadają mistrzowską obsadę mityngu. W konkurencji skoku o tyczce zobaczymy m.in. reprezentanta Zawiszy Bydgoszcz Pawła Wojciechowskiego (złotego i brązowego medalistę mistrzostw  świata z Daegu w 2011 r. i Pekinu w 2015 r. oraz zdobywcę brązowego medalu halowych mistrzostw Europy z Belgradu w 2017).

fot. Anna Kopeć

Na konferencji prasowej Wojciechowski mówił: - W tym roku zmieniłem tyczki. Będę startować na sprzęcie, który używa Renaud Lavillenie (absolutny rekordzista świata  wynikiem 6,16 m – przyp. red). Dodatkowo testować będę tyczki, na których skacze Sam Kendricks. Cieszę się, że w Bydgoszczy będę mógł zaprezentować się przed własną publicznością. Będzie to mój kolejny start w sezonie letnim, więc liczę na dobry wynik.

Na skoczni o tyczce pojawi się również multimedalista, absolutny rekordzista Polski i jedyny Polak, który pokonał barierę sześciu metrów Piotr Lisek.

W  biegi na 400m zobaczymy złotych medalistów halowych mistrzostwa świata z Birmingham w sztafecie 4x400m -  pochodzącego z Kruszwicy Jakuba Krzewinę oraz  Rafała Omelko, Karola Zalewskiego i Łukasza Krawczuka. Wśród kobiet również wystąpią medalistki tychże mistrzostw – Justynę Święty-Ersetic, Patrycję Wyciszkiewicz, Małgorzatę Hołub-Kowalik oraz Aleksandrę Gaworska oraz reprezentantkę BKS Bydgoszcz Igę Baumgart.

fot. Anna Kopeć

- W tym roku wprowadziliśmy pierwszy raz nowe konkurencje kobiet, a będą to pchnięcie kulą i rzut oszczepem. Liczę na to, że kibice, którzy przyjdą na stadion będą zadowoleni z rywalizacji. Dodatkowo przygotowaliśmy ofertę dla uczniów bydgoskich szkół, którzy przyciągną na stadion swoich rodziców, dziadków czy innych członków rodziny – zachęca Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Z kolei w biegu na 800 metrów kolejny reprezentant  Zawiszy Marcin Lewandowski zmierzy się z  Kenijczykiem Nicholasem Kiplangat Kipkoechem.

fot. Anna Kopeć

- Jestem bardzo zadowolony, że Europejski Festiwal Lekkoatletyczny odbędzie się po raz osiemnasty. Jako miasto dokładamy wszelkich starań, aby wspierać organizację mityngu w możliwie największym stopniu. Liczę, że przed nami jeszcze dużo imprez lekkoatletycznych, które dumnie będziemy wspierać – przekazał Adam Soroko, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszcz.

Konkurencje „Bydgoszcz Cup”:

Kobiety: 100m, 400m, 800m, 100 ppł., skok o tyczce, pchnięcie kulą, rzut oszczepem

Mężczyźni: 100m, 400m, 800m, 110 ppł., 3000m z przeszkodami, skok o tyczce

Mityng będzie biletowany. Wejściówki na miejsca numerowane na wysokości startu/meta kosztują 25 zł (normalne) i 15 zł (ulgowe). Na pozostałe sektory odpowiednio 15 zł i 5 zł. Można też sobie zafundować karnet VIP za 100 zł, w ramach którego organizatorzy oferują program festiwalu, drobny upominek, przekąski słodkie i napoje.

Organizatorzy przygotowali też pulę nieodpłatnych wejściówek dla grup zorganizowanych w ramach tzw. klubu kibica. Grupa musi liczyć minimum 10 osób. Kartę zgłoszeniową oraz więcej szczegółów można uzyskać na stronie internetowej www. athleticfestival.pl oraz telefonicznie (52) 360 82 90.

Dodatkowo organizatorzy zachęcają uczniów bydgoskich szkół podstawowych, dla których przygotowali 3000 zaproszeń.  Każde dziecko, które odbierze takie zaproszenie od nauczyciela WF, będzie mogło zabrać ze sobą na stadion rodziców, dziadków czy innych członków rodziny.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy, Athleticfestival.pl, Bydgoszcz Cup 2018

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor