Pozostałe 14 cze 2018 | Redaktor
Finał ligi szachowej

Liderzy rozgrywek, bracia Kacprzakowie/fot. Anna Kopeć

Ostatni turniej w ramach projektu „Edukacja przez szachy” odbędzie się już w sobotę (16 czerwca). Organizatorzy zapraszają do Auditorium Novum na Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym przy ul. Kaliskiego 7.

Oprócz samego turnieju organizatorzy zapowiadają różne atrakcje. O godz. 15.00 rozpocznie się uroczysty koncert zespołu Camera Fordońska z MDK nr 5 w Bydgoszczy, a po nim podsumowanie rozgrywek z klasyfikacją generalną i drużynową szkół. Zaproszeni zostali sponsorzy i patroni cyklu, a także dyrektorzy szkół zawodników uczestniczących w lidze.

Projekt „Edukacja przez szachy” zainicjowany przez rodzica dziecka grającego w tę królewską grę. W ciągu kilku miesięcy rozgrywki stały się największą ligą szachową w regionie w ostatnich latach. Cztery rundy zgromadziły na starcie ponad 100 zawodników z 36 szkół. Ponieważ każdy turniej jest osobno punktowany, można wziąć udział nawet w tym ostatnim i także wygrać atrakcyjne nagrody. Organizatorzy bowiem zadbali nie tylko o podział na zawodników na dwie grupy - z rankingiem szachowym i debiutantów (tak by każdy mógł zagrać z przeciwnikiem na swoim poziomie), ale także o to, że każdy zawodnik wyjdzie z jakąś nagrodą. Jest to więc doskonała forma zabawy i spędzenia czasu. W każdym turnieju losowane są także wejściówki do teatru, kina, filharmonii, muzeum, Family Parku.

W klasyfikacji generalnej do wygrania są drukarki laserowe, zegary szachowe i wiele innych cennych nagród.

Szczegóły na stronie http://edukacjaprzezszachy.pl.

Tam też można zapoznać się z relacjami z poprzednich turniejów w formie zdjęć a nawet filmów.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor