Pozostałe 13 kwi 2019 | Redaktor

Hokeiści BKS Bydgoszcz wygrali drugi mecz finału 2. ligi z Gazda Team Nowy Targ 9:6 i w niedzielę (14 kwietnia) zagrają z ŁKH Łódź o podium w turnieju finałowym 2. ligi.

Mecz z Gazda Team Nowy Targ był niesamowity. Bydgoszczanie zdemolowali rywali w dwóch pierwszych tercjach i prowadzili juz 8:0.

Niestety, trudy turnieju dały dać o sobie. Przypomnijmy, że dla bydgoszczan był to już drugi mecz (tutaj relacja z pierwszego spotkania)  w sobotę (13 kwietnia), a do tego przyjechali na turniej do Łodzi w okrojonym składzie. W trzeciej tercji dali sobie strzelić aż sześć goli, zdobywając tylko jednego. Ostatecznie jednak wygrali 9:6 i czekali na wynik ostatniego meczu w grupie pomiędzy Gazda Team Nowy Targ i Hockey Team Oświęcim. Oświęcimianie wygrali 7:2 i dzięki temu BKS zagra w niedzielę o trzecie miejsce w turnieju na łódzkim lodowisku Bombonierka.

Rywalem bydgoszczan będzie KS Sigma Katowice. Początek spotkania o 3. miejsce w niedzielę o 13.45.