Pozostałe 4 lut 2019 | Redaktor
Iga śmiga i to jak

W sierpniu 2018 roku na mistrzostwach Europy w Berlinie Iga Baumgart-Witan zdobyła złoto w sztafecie 4x400 m/fot. Anna Kopeć

Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) podczas niedzielnych (3 lutego) zawodów halowych w Spale poprawiła rekord życiowy w biegu na 400 metrów (52.13 s) i pierwszy raz w karierze została liderką światowych list.

Na czele światowego rankingu Iga zastąpiła Szwajcarkę Leę Sprunger, która dzień wcześniej pobiegła 52.19. Obie zawodniczki spotkają się na bieżni już w środę w Toruniu podczas Copernicus Cup. Rywalizacja na 400 metrów w toruńskiej hali będzie zatem pasjonująca, bo wystartuje też najlepsza polska zawodniczka na tym dystansie Justyna Święty-Ersetic, która dziś (4 lutego) rozpoczyna sezon w Sztokhomie.

Wynik bydgoskiej zawodniczki jest trzecim w historii na dystansie 400 m w hali przypomina serwis Athletics News:

• Justyna Święty-Ersetic 51.78 (2018)
  • Grażyna Prokopek 52.00 (2007)
  • Iga Baumgart-Witan 52.13 (2019)
  • Monika Bejnar 52.36 (2006)
  • Patrycja Wyciszkiewicz 52.51 (2017)

Już 1-3 marca Iga Baumgart-Witan wystartuje na mistrzostwach Europy w Glasgow. Dwa lata temu w Belgradzie z koleżankami z reprezentacji Polski zdobyła złoty medal w szafecie 4x400m.