Pozostałe 10 sie 2019 | Redaktor
Lewandowski wygrał bieg na 1500 metrów na mistrzostwach Europy

Fotografia ilustracyjna/fot. Paweł Skraba

Marcin Lewandowski wygrał bieg na dystansie 1500 metrów na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy i dał reprezentacji Polski komplet 12 punktów.

Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz pobiegł w czasie 3:47,88. Marcina dopingowało kilka tysięcy widzów, którzy obserwują zawody z trybun stadionu przy ul. Gdańskiej.

Niestety, nie udał się występ innemu zawodnikowi Zawiszy. Remigiusz Olszewski wprawdzie awansował do finału biegu na 100 m, ale w sobotnim (10 sierpnia) finale został zdyskwalifikowany za falstart i zdobył jedynie pięć punktów za ósme miejsce.

Kamila Przybyła z bydgoskiego Zawiszy w skoku o tyczce zajęła 10. miejsce i zdobyła dla drużyny trzy punkty.

Reprezentacja Polski walczy o zwycięstwo w Drużynowych Mistrzostwach Europy. Zakończenie zawodów w niedzielę (11 sierpnia).