Pozostałe 29 lis 2019 | Redaktor
LOTTO-Bydgostia podsumowała sezon sukcesów [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Miniony sezon po raz kolejny przyniósł bydgoskim wioślarzom szereg triumfów. W Miejskim Centrum Kultury 25 listopada przedstawiciele klubu LOTTO-Bydgostia podsumowali ostatnie osiągnięcia i podzielili się olimpijskim nadziejami.

Kończący się sezon był dla reprezentantów Lotto-Bydgostii pasmem sukcesów. Dorobek klubu powiększył się o 67 medali, w tym 9 rangi mistrzostw świata i Europy. Podczas gali podziękowano sportowcom, trenerom, działaczom i sponsorom klubu. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w liście skierowanym do zgromadzonych podkreślił, że osiągnięcia sportowców LOTTO-Bydgostia są chlubą dla miasta. - Jesteście jej marką znaną nie tylko w kraju, ale i za granicą – zaznaczył.

fot. Anna Kopeć

Od prezydenta miasta na ręce Zygfryda Żurawskiego, prezesa klubu, przekazano oprawioną kopię pierwszej strony Bydgoskiego Tygodnia Sportowego z 17 sierpnia 1938 roku z potwierdzeniem pierwszego tytułu DMP dla bydgoskich wioślarzy. To ważna pamiątka, ponieważ to właśnie w 1938 roku klub po raz pierwszy zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski, a od 27 lat pozostaje nim nieprzerwanie.

fot. Anna Kopeć

Przed LOTTO-Bydgostia ważny sprawdzian podczas igrzysk w Tokio. – To będą dla Polski najlepsze igrzyska olimpijskie w historii wioślarstwa – mówił Zygfryd Żurawski - Jestem przekonany że to nie są marzenia, a realne planowanie, i spory udział w tym sukcesie będą mieli wioślarze i wioślarki LOTTO-Bydgostii – podkreślił.

fot. Anna Kopeć

W 91-letniej historii na Mistrzostwach Polski LOTTO-Bydgostia zdobyło
1936 medali, z tego 791 złotych, 610 srebrnych i 535 brązowych.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor