Pozostałe 25 sie 2019 | Redaktor
Marcin Lewandowski pobił rekord Polski w biegu na 1500 metrów

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski w zwycięskim biegu na Drużynowych Mistrzostwach europy w Bydgoszczy/fot. Paweł Skraba

Na lekkoatletycznym mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu Lewandowski czasem 3:31.95 ustanowił znakomity rekord Polski w biegu na 1500 metrów.

Do tej pory zawodnik bydgoskiego Zawiszy miał życiówkę 3:34.04, którą osiągnął dwa lata temu na mityngu w Monako. W Paryżu Lewandowski zajął 10. miejsce, a wygrał reprezentant Ugandy Ronald Musagala z czasem 3:30.58.

Jak podaje sport.interia.pl Lewandowski skomentował start na Instagramie: „Kolejny mega fajny bieg. To była tylko kwestia czasu, ale dostałem drugą szansę w tym roku pobiegania mocnego półtoraczka i wykorzystałem ją. Mega się cieszę z nowego rekordu Polski, ale po to tu przyjechałem. Ostatnie treningi pokazywały, że powinno być dobrze. Zrobiłem swoje, ale bieg nie był idealny. Jestem cały poobijany, dużo krwi mi leci z piszczeli. Całe 1500 m musiałem się przepychać, a przed metą musiałem praktycznie stanąć, bo nie było miejsca, gdzie wyprzedzać. Mega fajna robota i pamiętajcie, że mamy jeszcze pięć tygodni do mistrzostw świata i dużo rzeczy do zrobienia”. 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor