Pozostałe 1 kwi 2019 | Redaktor
Zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz jest najlepszą młodą bokserką w Polsce

fot. CWZS Zawisza Bydgoszcz

Pięściarka Zawiszy Bydgoszcz, Magdalena Kempa wywalczyła w Grudziądzu złoty medal mistrzostw Polski juniorek w kategorii do 48 kg.

Na mistrzostwach w Grudziądzu Zawiszę reprezentowało aż pięć zawodniczek: Magdalena Kempa, Laura Rybarczyk, Maja Olszewska, Wiktoria Ochimowska i Zuzanna Szweda. Wszystkie trenowane w klubie przez Pawła Matuszewskiego.

Na podium, i to na najwyższym jego stopniu, stanęła Kempa. Złota medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2017 i wicemistrzyni Polski juniorek 2018 w Grudziądzu pokazała, że jest jedną z najzdolniejszych pięściarek w kraju.

Droga do złota nie była łatwa. W ćwierćfinale Magda spotkała się z Wiktorią Szkwarek (BKS Olimp Szczecin).  Walkę wygrała zdecydowanie przez poddanie przez sekundanta. W półfinale pokonała natomiast swoją imienniczkę, Magdalenę Tylendę (BKS Skorpion Szczecin). W tej walce sędziowie jednogłośnie zadecydowali o wygranej naszej pięściarki 5:0. W starciu o złoto Kempa zmierzyła się z Angeliką Mięgoć (Imperium Boxing Wałbrzych). Podopieczna trenera Matuszewskiego pokazała świetny, techniczny boks, ostateczne zwyciężając decyzją sędziów 5:0. Umiejętności Kempy zostały nagrodzone podwójnie. Po zakończeniu wszystkich walk organizatorzy mistrzostw uznali finałowy pojedynek Magdy za najlepszy w całym turnieju.

- Bardzo się cieszę, że udało mi się ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium tym bardziej, że jest to mój ostatni rok w kategorii juniorskiej. Mogę śmiało ten turniej uznać za najlepszy w moim wykonaniu. Uważam, że zrobiłam bardzo duży postęp, zaczęłam myśleć nad tym, co muszę zrobić w ringu, co zostało docenione. Dostałam również nagrodę za najładniejsza walkę finałową, z czego bardzo się cieszę. Po tym turnieju jestem jeszcze bardziej zmotywowana do dalszej pracy nad swoimi umiejętnościami – powiedziała po zawodach Magda.

Radości ze złotego medalu nie kryje także Tadeusz Januszewski, prezes CWZS Zawisza Stowarzyszenie Boksu i Sztuk Walki: – Magda spisała się fantastycznie. Pokazała spore umiejętności, opanowanie w ringu. Naprawdę, możemy się tylko cieszyć z rozwoju jej talentu.

Dzięki złotemu medalowi Magdy Kempy Zawisza otrzymał sporo punktów do klasyfikacji drużynowej mistrzostw. Punkty do całego dorobku klubu dołożyły także pozostałe pięściarki. Niestety, żadna nie zakwalifikowała się do strefy medalowej, kończąc swój udział na ćwierćfinale. Wysokie wyniki pozwoliły jednak Zawiszy na zajęcie drugiej pozycji w „drużynówce”.

Źródło: CWZS Zawisza Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor