Pozostałe 7 kwi 2019 | Redaktor
Padł rekord frekwencji Międzyszkolnej Ligi Szachowej w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

VIII już runda MLS zagościła ponownie w Bydgoszczy. Po rekordowej frekwencji z poprzedniego turnieju w Toruniu, w którym wzięło udział, aż 124 zawodników, tym razem magiczną liczbę 102 osiągnięto w Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park, z czego aż 82 w Grupie B, czyli debiutantów i zawodników z najniższą V kategorią szachową i 20 zawodników w Grupie A.

W turnieju walczono o dwa puchary Prezesa ufundowane przez Fundację Jacka Rutkowskiego „Pomagajmy Razem”, które trafiły do zwycięzcy Grupy A – Stanisława Paprockiego z SP w Borównie oraz Patryka Wójtowicza z SP63 w Bydgoszczy oraz puchar Dyrektora Family Park dla najmłodszego uczestnika, którym okazał się poęcioletni Julian Malinowski z Przedszkola Wesołe Skrzaty w Brodnicy.

Jak w każdym turnieju z cyklu MLS pucharów było aż 12, a medali 24 (za 2 i 3 miejsce), zawody bowiem rozgrywane są w podziale na trzy grupy wiekowe do lat 9, 13 i 18 oraz dodatkowo osobno z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Liga systematycznie przyciąga kolejnych graczy z różnych miejscowości. Dzisiaj przybyli zawodnicy z miast takich jak: Grudziądz, Brodnica, Nakło, Rynarzewo, Łochowo, Łubianka, Borówno, Osielsko, Niemcz, Koronowo, Zbliczno, Ciele, Górsk, Białe-Błota a nawet Łomży.

Puchary i medale zostały wręczane przez Przewodniczącego Komitetu Honorowego i Przewodniczącego Rady Fundacji Jacka Rutkowskiego, Damiana Wróblewskiego i Katarzynę Lutkowską z Family Park i Fundacji Profesora Ciekawskiego i Arkadiusza Matczyńskiego Prezesa projektu Edukacja przez szachy.

Sędzią głównym zawodów był Mikołaj Włoch a towarzyszyli mu Piotr Doliński, Jacek Górny i Jakub Dwojacki.

Po każdej rundzie zawodnicy mogli korzystać bez ograniczeń z atrakcji znajdujących się w Family Parku. Mimo, iż zabawa była czymś niezwykle kuszącym zawodnicy byli zdyscyplinowani i przychodzili na kolejne rundy. Ale z pewnością była to dla nich nie lada gratka połączyć wysiłek umysłowy z aktywnością ruchową.

Oczywiście koło fortuny ponownie się kręciło a do losowania były zaproszenia z Kina Helios, Family Parku, Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego i Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Pojawiły się też nowe dyplomy dzięki uprzejmości drukarni Poligrafia Szczodrak a każdy uczestnik otrzymał dodatkowo pamiątkowy katalog z tegorocznego sezonu MLS ze zdjęciami i informacjami.

Dzięki grantowi z Fundacji Orlen Dar Serca prowadzona była także transmisja online z najlepszej szachownicy, za którą odpowiedzialny był Krystian Janik.

Sponsorami głównymi Międzyszkolnej Ligi Szachowej jest firma Eximo Project i Enea Operator.

IX runda odbędzie się 11 maja w SP w Górsku. Wcześniej planowane jest dodatkowe wydarzenie – Turniej Rodzinny, więcej szczegółów podamy wkrótce.

Pełne wyniki Grupa B:  Tutaj

Pełne wyniki Grupa A:  Tutaj

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor