Pozostałe 4 mar 2019 | Redaktor
Rekord padł w Toruniu. Sukcesy Międzyszkolnej Ligi Szachowej

materiały organizatorów

Nowy rekord frekwencji w Międzyszkolnej Lidze Szachowej. Po dwóch ostatnich turniejach, w których uczestniczyły 94 osoby, liga osiągnęła wynik 124 zawodników. Z pewnością dlatego, że udała się do sąsiedniego miasta Torunia, w którym jak widać szachistów nie brakuje – relacjonują organizatorzy.

VII Turniej odbył się w sobotę (2 marca) w Zespole Szkół nr 10 im. prof. Stefana Banacha w Toruniu. W uroczystości otwarcia oprócz prezesa Międzyszkolnej Ligi Szachowej Arkadiusza Matczyńskiego i przewodniczącego Komitetu Honorowego Jacka Rutkowskiego wzięli udział wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau, wicestarosta powiatu toruńskiego Michał Ramlau, poseł na Sejm RP Tomasz Lenz, pełnomocnik marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Marcin Swaczyna, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski, sędzia główny Karol Jaroch oraz dyrektor szkoły Michał Dąbkowski.

O godzinie 13.30 pojawił się także gość specjalny – mistrzyni międzynarodowa Alicja Śliwicka, uczennica X LO w Toruniu, która rozegrała kilka partii pokazowych oraz symultanę z zawodnikami.

materiały organizatorów

Na zakończenie turnieju przyszedł też prezydent Torunia Michał Zaleski. Pogratulował sukcesu Międzyszkolnej Ligi Szachowej i zapraszał do Torunia. Wręczał także puchary najlepszym zawodnikom.

materiały organizatorów

W trakcie turnieju nie zabrakło też słodkiego poczęstunku dla wszystkich.

Zawody rozgrywane były na sali gimnastycznej. Nowością była transmisja online na Facebooku. Zawody komentował Krystian Janik, który zapraszał także gości do swojego „ministudia”. Zainteresowanych tym, jak powstała liga i co słychać w szachach w naszym województwie, a także historią Alicji Śliwickiej organizatorzy zapraszają do obejrzenia nagrania:


Nagrody, podobnie jak w poprzednich turniejach, przygotowano dla wszystkich zawodników. Sponsorami generalnym są: Eximo Project i Enea Operator. Do turnieju przyłączyła się także firma Szczodrak Poligrafia, która przygotowała m.in. opaski odblaskowe Międzyszkolnej Ligi Szachowej dla zawodników. Do wygrania były też wejściówki do Filharmonii Pomorskiej, Kina Helios w Bydgoszczy, Teatru Polskiego, Muzeum Mydła i Historii Brudu.

materiały organizatorów

Następny turniej 6 kwietnia w Family Park. Zapisy od przyszłego tygodnia na stronie http://edukacjaprzezszachy.pl

Zwycięzcą grupy A został Mikołaj Włoch z Technikum Elektrycznego w Bydgoszczy, przed Kacprem Kacprzakiem z SP 63 w Bydgoszczy i Antonim Paprockim z SP w Borównie.

Zwycięzcą grupy B został Robert Stróż z SP w Łochowie przed Marią Górny z SP 66 w Bydgoszczy i Patrykiem Wójtowiczem z SP 63 w Bydgoszczy. Debiutantów było aż 90!

Wyniki Grupa B

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_193/results.html?l=pl&tb=10_

Wyniki Grupa A

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_192/results.html?l=pl&tb=10_

Międzyszkolna Liga Szachowa, red. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor