Pozostałe 12 wrz 2018 | Redaktor
Silna obsada turnieju „Asy dla Tomasza Golloba”

fot. Anna Kopeć

Blisko osiem tysięcy biletów sprzedano już na turniej „Asy dla Tomasza Golloba” – ujawnił dziś Jerzy Kanclerz, organizator turnieju. Niecodzienną atrakcją będzie wystawa pamiątek związanych z Tomkiem.

fot. Anna Kopeć

Jerzy Kanclerz przedstawił szczegóły turnieju, który odbędzie się w niedzielę 7 października na stadionie Polonii Bydgoszcz przy ul. Sportowej 2.

Przede wszystkim uczestnicy Grand Prix: Greg Hancock, Tai Woffinden, Maciej Janowski,  Bartosz Zmarzlik, Przemysław Pawlicki, Artiom Łaguta, Emil Sajfudinof, Matej Zagar, Niels Kristian Iversen, Martin Vaculik. Pojadą też Adrian Miedziński, Krzysztof Buczkowski , Janusz Kołodziej i Antonio Lindbaeck .

- Są jeszcze dwa miejsca. Rozmawiam z sześcioma zawodnikami, ale dopóki nie mam podpisanego kontraktu, o nazwiskach nie będę mówił – zdradził Kanclerz.

Na turniej przyjadą też legendy. – „Profesor” Hans Nielsen, Andy Smith, Roman Matousek i Henrik Gustafsson. Mam też zapewnienie, że pojawi się w Bydgoszcz Per Jonsson  - ujawnił Kanclerz.

Wśród ambasadorów również są słynne nazwiska: Zbigniew Boniek, Wojciech Fibak i Mariusz Czerkawski. – Swój przyjazd potwierdził mi Sławek Szmal – powiedział Kanclerz

7 października bramy na stadion Polonii będą otwarte od 11:30. Przed zawodami, od 12.00 będą dodatkowe atrakcje. – Wystąpi zespół „Żuki” i Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” – relacjonował Kanclerz.

Organizatorzy spodziewają się, że na trybunach zasiądzie około 10 tysięcy kibiców. - Na sektor B zostało około 500 wolnych miejsc (35 zł), na trybunę główną raptem 34 – wyliczał Kanclerz. Łatwiej kupić bilety na sektor C.

fot. Anna Kopeć

Jarosław Gamszej ujawnił, że turniejowi będzie towarzyszyć dodatkowa atrakcja, wystawa pamiątek związanych z Tomaszem Gollobem. - Zgłosili się do mnie kolekcjonerzy, aby zrobić wystawę o Tomku  - mówił Gamszej. - Każdy kolekcjoner ma za punkt honoru, aby mieć jakieś pamiątki związane z Tomkiem. Ludzie piszą z całej Polski. Przysyłają zdjęcia co mogą pokazać. Pomysłodawcą jest bydgoszczanin Wojtek Korona, mieszkający w Irlandii. Na wystawie będą plastrony, kombinezony czapeczki, kurtki, ale również unikatowe zdjęcia znanych fotografów.

Gamszej zapowiedział też, że w Bydgoszczy pojawią się byli żużlowcy Polonii Bydgoszcz. - Jestem założycielem stowarzyszenia byłych zużlowców. Mam zapewnienie, że przyjadą, a od Jerzego deklarację, że pojawią się podczas prezentacji - ujawnił. 

Transmisję z turnieju zapowiedziała telewizja NC+. Początek od godz. 15.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor