Pozostałe 11 cze 2018 | Redaktor
Sukces Dębów Osielsko. Warszawa pokonana dwa razy

Materiał ilustracyjny / fot. Anna Kopeć

Baseballiści z Osielska odnieśli dwa zwycięstwa nad Centaurami Warszawy. Dęby włączyły się do walki o play-off.

Wczorajsze (10 czerwca) mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Dobrą formę pokazali miotacze, ale dużo hitów odbijali też pałkarze. Gracze popełniali mało błędów. Przebieg obu spotkań był bardzo podobny. W I rundzie prowadzenie  obejmowały Centaury, następnie Dęby wyprzedzały warszawiaków z wynikiem 2:1, a goście wyrównywali 2:2. Ostatnie słowo w obu meczach należało jednak do Dębów, które były skuteczniejsze na pałce.

W drugim spotkaniu 21-letni Paweł Zagórski wybił home runa za 2 punkty (na bazie był również Paweł Jasiakiewicz). To jego drugi home run w tym sezonie i drugi przeciwko Centaurom. Zagórski jest trzecim pałkarzem, który w tegorocznej Ekstralidze wybił więcej niż 1 home run. Jakub Wojtczak (Stal BiS Kutno) ma ich na koncie aż pięć, a Ryoma Watanabe (Silesia Rybnik) trzy. Warto zaznaczyć, że boisko w Osielsku jest najbardziej wymagające w Ekstralidze dla odbijających, ze względu na dużą odległość płotu kończącego boisko oraz jego wysokość. Z tego względu dość dawno nie oglądaliśmy tutaj home runa odbitego przez polskiego gracza. Był to zresztą bardzo dobry dzień dla pałkarzy, którzy wybili także jednego hita za 3 bazy i 5 hitów dwubazowych.

Ostateczne wyniki spotkań Dęby Osielsko - Centaury Warszawa to 4:2 i 8:3.

Wczorajsze mecze były zaległymi spotkaniami z I kolejki Ekstraligi. Po odrobieniu zaległości Dęby włączyły się do walki o play-off. Nadal zajmują V miejsce, ale mają tyle samo zwycięstw i porażek co Barons Wrocław. Do Centaurów osielszczanie tracą tylko 1 zwycięstwo. Obecnym liderem Ekstraligi pozostaje Silesia Rybnik.

Najbliższe mecze w Osielsku odbędą się 23 czerwca (sobota). Dęby Osielsko zagrają z Warsaw Dragons w Bałtyckiej Lidze Baseballu.

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor