Pozostałe 19 lis 2019 | Redaktor
Szachy z hokejem w tle. Międzyszkolna Liga odwiedziła Łubiankę [ZDJĘCIA]

materiały organizatorów

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa 2019/2020 wybrała się do kolejnego miasta naszego regionu. 16 listopada turniej odbył się w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łubiance.  

Zapisanych na trzeci w tym roku szkolnym turniej było aż 141 osób, ale nie wszyscy przybyli na miejsce. Ostatecznie  i tak padł rekord frekwencji tego sezonu, który wyniósł 116 zawodników.

Napisać, że było super, to nic nie napisać. Muszę przyznać, że ustalając miejsce gry na tegoroczny sezon, byłem pewien, że właśnie to miejsce, podobnie jak Szkoła Podstawowa w Górsku, będzie strzałem w dziesiątkę. Taką także notę wystawiam gospodarzom dzisiejszego turnieju. Oczywiście nie piszę o tym po to, żeby oceniać, gdzie było lepiej, a gdzie gorzej, bo tego nigdy nie robię, ale wiem od rodziców, że byli po prostu zachwyceni - zachwala prezes Międzyszkolnej Ligi Szachowej Arkadiusz Matczyński.

Cieszy się także z przygotowania gastronomicznego: uczestnicy i ich opiekunowie zostali podjęci zupą, goframi, kawą, herbatą, ciasteczkami, każdy szachista otrzymał też „pakiet startowy” z napojem i przekąską.

Turniej otworzyli dyrektor Honorata Żeglarska i prezes Matczyński. Towarzyszyła im najlepsza zawodniczka szachowa naszego województwa Alicja Śliwicka, która niedawno powróciła z Drużynowych Mistrzostw Europy, gdzie ze starszymi koleżankami reprezentowała Polskę. - Bardzo dziękujemy, że Alicja wspiera nasza ligę ,a my zawsze kibicujemy Alicji i jesteśmy z niej dumni! - podkreśla Matczyński.

Sędzią głównym był Karol Jaroch, towarzyszyli mu Jacek Górny i Andrejus Sivickis. Oprawą fotograficzną i transmisją z pierwszej szachownicy zajął się Krystian Janik.

Po zakończeniu turnieju Uczniowski Klub Sportowy „Bałagany Łubianka” zaprosił na boisko szkolne, na pokaz hokeju na trawie. Szachiści skorzystali z okazja sprawdzenia, jak radzi sobie bramkarz drużyny.

Po pokazie wręczono puchary i medali ufundowane przez UKS Bałagany i Urząd Gminy Łubianka. Na koniec, w koło fortuny uczestnicy mogli wygrać wejściówki do Filharmonii Pomorskiej, Kina Helios w Bydgoszczy, Teatru Polskiego, Centrum Zabaw Rodzinnych „Family Park”, wyroby od Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz vouchery do Pierogarni Stary Młyn.

Wśród osób wręczających puchary i medale byli: zastępca kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty  Maria Mazurkiewicz, sekretarz Gminy Łubianka Bartosz Lewandowski, dyrektor szkoły Honorata Żeglarska, prezes UKS „Bałagany” Jolanta Młodzianowska, przewodniczący Komitetu Honorowego Jacek Rutkowski oraz prezes Międzyszkolnej Ligi Szachowej Arkadiusz Matczyński.

Zwycięzcą Grupy A został Antoni Paprocki z SP w Borównie przed Kacprem i Karolem Kacprzakami z SP 63 w Bydgoszczy, natomiast w Grupie B Krzysztof Michałek z SP w Osielsku przed Bartoszem Doleckim z ZS w Zbicznie oraz Tymoteuszem Lewandowskim z SP 66 w Bydgoszczy.

Wyniki Grupy A:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5226/final_standings&7.html

Wyniki Grupy B
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5227/final_standings&7.html

Sponsorami cyklu są: Enea Operator, Solareon Polska, Mat-Bud Materiały Budowlane, Solbet, Dartm, Fundacja Jacka Rutkowskiego „Pomagajmy Razem”, Sklep szachowy Caissa.

Partie z pierwszego stołu Grupy A można obejrzeć na stronie „Edukacji przez szachy”:
http://edukacjaprzezszachy.pl/liga2019-20/turniej3/

Kolejny turniej odbędzie się 14 grudnia w Koronowie, wyjątkowo o godzinie 11.00.

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa

Więcej zdjęć w galerii poniżej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor