Pozostałe 6 cze 2020 | Krzysztof Drozdowski
Trwają przygotowania do memoriału lekkoatletycznego im. Ireny Szewińskiej

fot. nadesłane

Memoriał lekkoatletyczny będzie pierwszą wielką imprezą lekkoatletyczną w bieżącym sezonie. Bydgoszcz znów powróci do miana lekkoatletycznej stolicy Polski.

- Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy będzie pierwszą wielką imprezą lekkoatletyczną w tym sezonie. – Liczymy, że 19 sierpnia będziemy mogli wpuścić kibiców na trybuny. Stadion mamy bardzo duży, więc nawet 25 procent miejsc to jest spora liczba – mówił Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor Memoriału

- Najlepsi polscy lekkoatleci przygotowują się do nowego sezonu. – Cieszę się, że choć w jakimś stopniu ten sezon może się odbyć. Jestem już spragniony startów i mam nadzieję, że w sierpniu na stadionie będą mogli wspierać nas kibice – powiedział Konrad Bukowiecki, aktualny wicemistrz Europy z Berlina.

Stadion w Bydgoszczy liczy 21 tysięcy miejsc, więc organizatorzy liczą, iż zgodnie z zapowiedziami, będą mogli wpuścić na trybuny przynajmniej pięć tysięcy kibiców.

Cieszę się, że trwa cykliczność tego memoriału. Dobrze byłoby zobaczyć kibiców na stadionie, ale mam nadzieję, że nawet jeśli musielibyśmy startować bez kibiców to uda nam się w transmisji telewizyjnej przekazać emocje – mówi Paweł Wojciechowski, halowy mistrz Europy z 2019 roku.

 

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.