Siatkówka 22 cze 18:50 | mk
Bydgoscy siatkarze o awans będą walczyć pod nową nazwą

fot. Robert Sawicki, Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

BKS Visła Proline Bydgoszcz – tak przez najbliższe trzy lata będzie nazywać się zespół bydgoskich siatkarzy.

BKS Visła bieżący sezon zakończyła z brązowym medalem I ligi. Zespół może liczyć na wsparcie tych samych sponsorów, co dotąd – hurtowni narzędziowej Visła i grupy kapitałowej Profix. Swój zakres wsparcia zwiększa Proline, jedna z marek Profixu, stąd też w sezonie 2021/2022 drużyna o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej będzie walczyć pod nową nazwą: BKS Visła Proline Bydgoszcz.

– Chciałbym przede wszystkim podziękować za zaufanie. Mam nadzieję, że dzięki temu zaufaniu i dobrej współpracy łatwiej będzie osiągnąć nasze wspólne marzenie – mówi podczas konferencji prasowej we wtorek (22 czerwca) Wojciech Jurkiewicz, prezes zarządu spółki Łuczniczka Bydgoszcz S.A. 

– Gratuluję walki, która przez cały sezon była wyrównana. Niestety nie udało się awansować, ale taki właśnie jest sport. Cieszę się, że mimo tego, że nie udało się osiągnąć zamierzonego celu, sponsor widzi potencjał w bydgoskiej drużynie – powiedział prezydent Rafał Bruski.

Wiadomo już, że w bydgoskim zespole pozostaną: Michał Masny, Mariusz Marcyniak, Mateusz Kowalski, Jan Galabov i Wojciech Kaźmierczak. Trenerem nadal będzie Marcin Ogonowski.

mk Autor