Siatkówka 19 sty 2019 | Redaktor
Ciężki bój z trudnym rywalem. Chemik podejmuje lidera

fot. Anna Kopeć

Niedługo założę na TT konto „Chemik Bydgoszcz Oświadczenia”. Próbowaliśmy przełożyć mecz, ale się nie udało. Bądźcie z nami w sobotę o 20.30. Na rozegranie zgłosił się dobrowolnie Michał Szalacha – napisał na Twitterze trener bydgoskich siatkarzy Jakub Bednaruk.

Do Bydgoszczy przyjeżdża w sobotę (19 stycznia) ZAKSA Kędzierzyn Koźle, najmocniejszy w tej chwili zespół PlusLigi. Tymczasem w Chemiku plaga kontuzji.

„Informujemy, iż dwa dni przed meczem z Cuprum Lubin nasz przyjmujący Bartłomiej Lipiński skręcił kostkę. Na szczęście nie doszło do poważnych obrażeń, ale opuchlizna wyklucza zawodnika ze skakania przez najbliższe kilka dni. Dzień przed meczem nasz rozgrywający Raphael Viniedo Margarido, na treningu naderwał część mięśnia dwugłowego. Niestety, jego przerwa w treningach potrwa dłużej niż zakładaliśmy. Jednocześnie, jako klub, chcielibyśmy podziękować zawodnikom za poświęcenie i grę pomimo ogromnego bólu spowodowanego kontuzjami. Zarząd i Trenerzy” – napisał na oficjalnym portalu Chemika. Kontuzja wyklucza też z gry Piotra Sieńkę.

Trener Jakub Bednaruk sytuację w drużynie komentuje na Twitterze: „W sobotę z @ZAKSA_official postanowiłem zagrać tak jak Lube, pokazać chłopakom tamten mecz i powiedzieć: „Patrzcie na Lube i zróbcie tak jak oni”. Niestety, nie mam już żadnego rozgrywającego, a ja już się nie rozbiorę. Będą wystawiać środkowi”.

Chemik podjął próbę przełożenia meczu, ale spotkał się z odmową. „Na rozegranie zgłosił się dobrowolnie Michał Szalacha” – napisał Bednaruk i zaprosił kibiców na sobotni mecz.

Tymczasem w piątek (18 stycznia) klub poinformował, że do zespołu dołączyło dwóch nowych zawodników:

Marcin Karakuła - rozgrywający z Klubu Piłki Siatkowej Buskowianka Kielce (ur. 23 grudnia 1998 r.) oraz junior, wychowanek Chemika Paweł Cieślik (ur. 18 marca 2000 r.)

Zapraszając na mecz, Chemik napisał na swojej oficjalnej stronie: „Przypomnijmy, że z ZAKSĄ w rozgrywkach PlusLigi rozegraliśmy 29 pojedynków, z czego siedem zapisaliśmy na swoją korzyść. Ostatni raz ze zwycięstwa z tym trudnym rywalem cieszyliśmy się w fazie play-off sezonu 2014/2015. W tegorocznych rozgrywkach spotkaliśmy się z kędzierzynianami  w trzeciej kolejce rundy zasadniczej. Wówczas musieliśmy uznać wyższość przeciwnika już po trzech setach”.

Chemik Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn–Koźle

19 stycznia 2019 r., godz. 20:30

HSW Łuczniczka, ul. Toruńska 59, Bydgoszcz

Transmisja: Polsat Sport

Darmowy parking na godzinę i do godziny po meczu

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor