Siatkówka 14 kwi 2018 | Redaktor
Koszykarki Artego przegrały pierwszy półfinał [WIDEO]

Julie McBride w pierwszej połowie na parkiecie była niecałe 4 min. /fot. Anna Kopeć

Dziś w Bydgoszczy pierwszy półfinałowy mecz mistrzostw Polski koszykarek. Dreszczowiec. Po dogrywce Artego przegrało ze Ślęzą Wrocław 70:80. dogrywka.

Pierwszą kwartę bydgoszczanki wygrały 23:15, jednak w drugiej odsłonie uległy rywalkom 11:21. Zdecydowanie zawodziła w tej kwarcie skuteczność rzutowa. W ostatniej akcji Justyna Żurowska-Cegielska nie trafiła, będąc sam na sam z... koszem.

Trzecią kwartę Artego przegrywa 15:17 i w całym meczu jest 49:53.

Koszykarki zdominowały początek czwartej kwarty i po trzech minutach było 9:0. Odrobiły straty i wydawało się, że będą kontrolować grę. Niestety, wrocławianki pozbierały się i doprowadziły do remisu 68:68.

Dogrywka. Tylko dwa punkty zdobyły bydgoszczanki. I to dopiero w ostatnich sekundach po rzutach wolnych Deneshy Stallworth. Wcześniej koszykarki Ślęzy były prawie bezbłędne, zdobyły 12 punktów i wygrały całe spotkanie 80:60.

Stan rywalizacji w półfinale 1:0 dla wrocławianek. Gra się do trzech zwycięstw. Jutro w Artego Arenie drugi mecz półfinałowy mistrzostw Polski.