Siatkówka 15 kwi 2018 | Redaktor
Łuczniczka zagra w barażach o utrzymanie w PlusLidze siatkarzy

Materiał ilustracyjny/fot. Anna Kopeć

Bydgoscy siatkarze zakończyli sezon zasadniczy porażką 0:3 z Treflem Gdańsk.

Ligowy los bydgoszczan zależał od wyniku meczu Warty Zawiercie z BBTS Bielsko Biała. W przypadku wygranej, bielszczanie mogli zepchnąć Łuczniczkę na miejsce spadkowe. Nie dali jednak rady wyżej notowanej Warcie, przegrali 1:3 i to BBTS spadło z PlusLigi.

Siatkarze Łuczniczki przegrali z Treflem 0:3, choć w pierwszym secie walczyli uparcie. Ta partia zakończyła się porażką 28:30. Bydgoszczanie w drugiej partii zdecydowanie odstawali od rywala i ulegli do 15. Trzeci set okazał się decydujący. Łuczniczka przegrała 25:27.

W barażu o utrzymanie podopieczni Jakuba Bednaruka zagrają z MKS Będzin. Drużyna, która wygra dwa mecze, pozostanie w PlusLidze. Ponieważ bydgoszczanie zajęli w tabeli 14. miejsce po rundzie zasadniczej pierwszy mecz zagrają we własnej hali. Na kolejny (i ewentualny trzeci) udadzą się do... Sosnowca, bo tam swoje mecze rozgrywa pierwsza drużyna klubu z Będzina.

Przegrany w tej rywalizacji będzie walczył o prawo gry w PlusLidze w sezonie 2018/2019 z drugim zespołem 1. ligi.