Siatkówka 17 gru 2018 | Redaktor
Męska siatkówka dostanie kasę. Chemik wygrywa

Najlepszym zawodnikiem został Bartosz Filipiak/fot. Facebook/Chemik Bydgoszcz

Siatkarze Chemika Bydgoszcz pokonali MKS Będzin 3:0 (25:18, 25:21, 25:20).

Podopieczni Jakuba Bednaruka okazali się zdecydowanie lepsi od najgorszego zaspołu w PlusLidze. Jak podaje metropoliabydgoska.pl Chemik dostanie wspracie finansowe od miasta. „Informację o podpisaniu umowy zaraz po zakończeniu meczu potwierdził nam prezes siatkarskiego Chemika Janusz Zacniewski. Na mocy podpisanego dokumentu, na konto klubu występującego w PlusLidze jeszcze w tym roku ze środków ratusza wpłynie kwota 400 tysięcy złotych, a w przyszłym roku – kolejne 600 tys.” - podaje portal.

Na takie rozwiązanie i promocję miasta poprzez sport wyrazili niedawno zgodę radni. Pozostaje kwestia długów spólki wobec osób fizycznych. Te ma wziąć na siebie Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej. Po ostatniej katastrofie Stoczni Szczecin liga chce ratować wizrunek.

Przejęcie bydgoskiej spółki siatkarskiej obwarowane jest też warunkiem pozostawienia jej drużyny i organizacja meczów w Bydgoszczy.

 Kolejny mecz siatkarzy Chemika już w piątek (21 grudnia). Rywalem bydgoszczan w hali Łuczniczka będzie wicelider rozgrywek i poprzedni klub treneowany przez Jakuba Bednaruka, Onico Warszawa. W jego barwach wsytapi mistrz świata Bartosz Kurek.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor