Siatkówka 3 kwi 2018 | Redaktor
Tomasz Herkt: W play off wszystko zaczyna się od nowa [ZAPOWIEDŹ MECZU ARTEGO]

Tomasz Herkt ze swoimi zawodniczkami/fot. Anna Kopeć

Koszykarki Artego Bydgoszcz dziś (3 kwietnia) o 18.00 rozpoczynają we własnej hali walkę w play off o mistrzostwo Polski.

O 10.00 bydgoszczanki odbędą ostatni trening. - Wszystko co mieliśmy do zrobienia już zrobiliśmy – mówił dziś Tomasz Herkt, trener Artego, w nowym porannym programie TVP3 Bydgoszcz „Z pierwszej ręki”. – Nie mieliśmy świąt. Trenowaliśmy.

O ostatnim treningu trener Herkt mówił: - To taki rozruch rzutowy. Chodzi też o to, żeby się nie przepalić. Mieliśmy bardzo dobry sezon. Dobrze wypadliśmy w rozgrywkach europejskich, zdobyliśmy puchar Polski, sezon zasadniczy skończyliśmy na pierwszym miejscu, ale faworytem nie jesteśmy. Gdynia to bardzo dobra drużyna. Mówiłem to zespołowi. W play off wszystko zaczyna się od nowa. Co było już nie jest. Żyjemy od meczu do meczu. Dziś jest mecz najważniejszy, a jutro następny.

Tomasz Herkt ocenił też polską ligę: - Nie pamiętam w swojej karierze takiego sezonu, żeby siedem drużyn z pierwszej ósemki grało w europejskich pucharach. I to z bardzo dobrym skutkiem. Nie jest tak jak kiedyś, że jedynka w spotkaniu z ósemką mogła już myśleć o następnym przeciwniku.

Trener podkreślał, że liga jest wyrównana: - Skończyliśmy na pierwszym miejscu, ale gdyby nie dwa zwycięstwa w dogrywkach z Gdynią i Toruniem, to mielibyśmy sześć porażek i o wszystkim decydowałyby małe punkty. Nie kalkulowaliśmy, graliśmy o pierwsze miejsce.

Mecz Artego Bydgoszcz – Basket 90 Gdynia dziś o 18.00 w hali Artego Arena. Zapraszając na mecz Herkt zapowiedział między wierszami emocje:  Szacunek dla Gdyni, bo to bardzo dobry zespół.

W ćwierćfinale mistrzostw Polski w play off gra się do trzech wygranych. Jutro w Artego Arenie drugie spotkanie z bydgoszczanek z gdyniankami.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor