Solec Kujawski 3 kwi 2018 | Redaktor
Wiele możliwości, jedna szkoła

fot. Mariusz Andrzejewski - ZSOiZ

Szkoły w regionie walczą o jak największą liczbę uczniów. Wśród nich jest także Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim, który oferuje kształcenie m.in. w zawodzie informatyka, ekonomisty czy mechatronika.

Jako zespół szkół funkcjonuje od 2004 roku. Został utworzony na bazie wcześniej istniejących placówek: Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. Księcia Przemysława.

W ramach ZSOiZ w nowym roku szkolnym (2018/19) będzie można podjąć naukę w Technikum Informatycznym (nowość), Ekonomicznym, Mechatronicznym, Branżowej Szkole I Stopnia oraz Liceum Ogólnokształcącym z profilami: humanistycznym, biologiczno-chemicznym i nowym kierunkiem, profilem wojskowym.

Zdawalność matur w Zespole Szkół niezmiennie utrzymuje się na poziomie 98-100 procent. W ofercie są także liczne zajęcia pozalekcyjne, wśród niech warsztaty dziennikarskie, Szkolny Klub Sportowy, dodatkowe przygotowanie do matury i egzaminów zawodowych, kluby dyskusyjne oraz kółka artystyczne, rękodzieła. Możliwe jest także uczestnictwo w projektach unijnych. Najlepsi uczniowie otrzymują stypendia, m.in. z zaprzyjaźnionej firmy Hydrapres oraz wynagrodzenia dodatkowe w Branżowej Szkole I Stopnia od firmy SOLBET.

Czego mogą spodziewać się kandydaci do tutejszego LO? Uczniowie klasy wojskowej otrzymają bezpłatne mundury, w programie przewidziano zajęcia związane z przysposobieniem wojskowym, pierwszą pomocą, a także szkolenia taktyczne. Klasa biologiczno-chemiczna współpracuje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, uczniowie zwiększają wiedzę z zakresiu ratownictwa medycznego. Uczniowie klasy humanistycznej natomiast uczestniczą w przedsięwzięciach kulturalnych, mają możliwość publikowania swoich prób poetyckich i udziału w warsztatach filmowo-dziennikarskich.

Drzwi otwarte dla zainteresowanych solecką szkołą odbyły się 21 marca. W programie oprócz poznania kadry pedagogicznej i zwiedzania placówki były m.in.pokazy taneczne, dziennikarsko-filmowe, biologiczno-chemiczne. Na kandydatów czekały także stoiska wojskowe, językowe, artystyczne oraz wiele innych atrakcji.

- Było muzycznie, smacznie i zachęcająco – mówili uczestnicy drzwi otwartych. Dlaczego zachęcająco? - Szkoła jest otwarta na wszelkiego rodzaju akcje. Widać, że nauczyciele to pasjonaci – podsumowywali.


Wszelkie informacje dotyczące oferty, historii oraz rekrutacji na rok szkolny 2018/19 można znaleźć na stronie internetowej www.zsoizsolec.edu.pl

Natalia Słomkowska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor