STRAŻ MIEJSKA 986 27 kwi 2018 | Redaktor
Nagrody dla strażników miejskich za uratowanie psa [ZDJĘCIA]

Główni bohaterowie akcji/fot. Anna Kopeć

Trzej strażnicy miejscy - Adam Domański, Wojciech Sobociński i Marcin Tomys uratowali psa uwięzionego na torach kolejowych przy ulicy Modrzewiowej. Teraz otrzymali od prezydenta miasta nagrody finansowe i drobne upominki.

Do dramatycznego zdarzenia doszło na Osiedlu Leśnym w miniony wtorek (17 kwietnia). Strażnicy wracali już ze służby, gdy otrzymali zgłoszenie o psie leżącym na torach kolejowych. Błyskawicznie podjęli interwencje udali się na miejsce zdarzenia. Okazało się, że na torowisku leży mały pies w typie jamnika. Zwierzę było ranne i jedną łapę miało zakleszczoną w torowisku.

Strażnicy uwolnili psa i przewieźli go do bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt na Osowej Górze. Lekarza weterynarii przebadał rannego i stwierdził, że „nie ma poważniejszych obrażeń poza kulawizną, która powinna ustąpić po kilku dniach leczenia”.

Pies uratowany przez strażników/fot. UMB

Pies obecnie przebywa w schronisku dla zwierząt. Ma około ośmiu lat, jest zadbany i przyjaźnie nastawiony do ludzi. Bydgoski azyl apeluje do właściciela, aby zgłosił się po swoją zgubę. Jeżeli to nie nastąpi psa będzie można adoptować. Ktokolwiek poznaje tego czworonoga, proszony jest o kontakt z bydgoskim schroniskiem.

fot. Anna Kopeć

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podczas spotkania wręczył strażnikom listy gratulacyjne oraz nagrodę finansową za zaprezentowaną wzorową postawę i podziękował za pomoc jaką udzielili zwierzęciu, znajdującemu się w sytuacji zagrożenia życia. Strażnicy przybyli do ratusza ze swoimi czworonogimi podopiecznymi. Służbowe psy również dostały drobne upominki - smakołyki. 

fot. Anna Kopeć

Do gratulacji dla funkcjonariuszy i ich partnerów  dołączyła się również Izabella Szolginia, szefowa bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor