STRAŻ MIEJSKA 986 2 cze 10:12 | mk
Strażnicy miejscy znów będą patrolować ulice na segwayach

fot. Straż Miejska w Bydgoszczy

Patrole straży miejskiej w centrum Bydgoszczy znów przesiądą się z samochodu na segwaye. Przez cały sezon letni właśnie te urządzenia posłużą funkcjonariuszom działającym w rejonie Wyspy Młyńskiej i Starego Miasta.

W czwartku (2 czerwca) do końca sierpnia będzie można spotkać strażników miejskich patrolujących centrum Bydgoszczy na segwayach. Urządzenia były testowane przez funkcjonariuszy w lipcu i sierpniu ubiegłego roku. Jak podkreślają strażnicy – sprawdziły się. – Doskonale wpisują się w koncepcję powstania strefy przyjaznej dla pieszych i rowerzystów w centralnym punkcie naszego miasta – tłumaczą.  Są też ciche, zasila je energia elektryczna, nie emitują więc spalin. 

Segwaye będą używane w rejonie Starego Miasta i Wyspy Młyńskiej. Od ubiegłego roku do wjazdu na wyspę uprawnieni są tylko użytkownicy rowerów, e-hulajnóg, urządzeń transportu osobistego oraz  kierujący oznakowanymi pojazdami służb miejskich i ratunkowych i dojeżdżający do obiektów przy ul. Mennica i Tamka. Ponadto na terenie Wyspy zabronione jest parkowanie pojazdów pod groźbą ich odholowania.

mk Autor