STRAŻ POŻARNA 998 10 cze 2019 | Redaktor
Dramatyczna akcja ratunkowa na Brdzie. Strażacy wydobyli z dna 12-letniego chłopca

Około godziny 20:20 w poniedziałek (10 czerwca) bydgoscy strażacy otrzymali zgłoszenie o dziecku, które topi się w Brdzie niedaleko mostu Kazimierza Wielkiego.

Do akcji wyruszyli strażacy z JRG 1 Bydgoszcz  (w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno - Nurkowego) oraz z JRG SP PSP. Po dotarciu na miejsce, strażacy natychmiast przystąpili do przeszukiwania rzeki. Do wody zszedł nurek, który po kilkunastu minutach odnalazł chłopca na dnie. Dwunastolatek, z oznakami zatrzymania krążenia, został wydobyty na brzeg. Ratownicy medyczni wraz ze strażakami, przystąpili do czynności resuscytacyjnych.

Chłopiec w stanie krytycznym został przewieziony do jednego z bydgoskich szpitali. Jeden ze strażaków z JRG 1 Bydgoszcz, pojechał do szpitala wraz z załogą karetki, by wspomóc ratowników w prowadzonych czynnościach. Drugą karetką do szpitala trafiła mama poszkodowanego chłopca. W wyniku szoku, stan jej zdrowia na tyle się pogorszył, że wymagała hospitalizacji. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające przyczyny tego zdarzenia.

Źródło i foto: Bydgoszcz998

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor