STRAŻ POŻARNA 998 9 cze 2019 | Redaktor
Katastrofa autobusowa w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

fot. Artur Żywociński, Bydgoszcz998

O godzinie 2:15 w niedzielę (9 czerwca) na ul. Bernardyńskiej w Bydgoszczy doszło do wypadku z udziałem dwóch autobusów miejskich linii nocnej. - Do szpitali trafiło 18 osób – podaje policja w porannym komunikacie.

 - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że z nieustalonej do tej pory przyczyn, kierujący autobusem jadąc od strony ronda Jagiellonów w kierunku ronda Bernardyńskiego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z drugim autobusem.

Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Policjanci przesłuchali świadków i przeprowadzili badanie trzeźwości jednego z kierowców, które nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu. Od drugiego kierowcy została pobrana krew do badań. Teraz policjanci zbierają dowody mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu i okoliczności wypadku – informuje starszy aspirant Piotr Duziak z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Aby uwolnić kierowców z wraków, strażacy użyli komplet narzędzi hydraulicznych. Stan uwięzionych mężczyzn był ciężki, a ich obrażenia poważne. Autobusami podróżowało kilkadziesiąt osób. Ruch na miejscu zdarzenia zablokowany był do około 7 rano.

Źródło: Policja, Bydgoszcz998 (oprac. red)

Fotografie z akcji ratunkowej: Artur Żywociński, Bydgoszcz998

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor