STRAŻ POŻARNA 998 23 sty 11:53 | kd
Kierowco! Dzięki korytarzowi życia możesz kogoś uratować [VIDEO]

Często się zdarza, że stojąc w korku kierowcy są zmuszeni do przepuszczenia pojazdu jadącego na sygnale. W takim przypadku prawidłowo wykonany korytarz życia czyli wolny przejazd dla uprzywilejowanego pojazdu może uratować czyjeś zdrowie a nawet życie.

Pożar samochodu w Brzozie [ZDJĘCIA]

STRAŻ POŻARNA 998 25 lut 18:55

Niestety czesto się jeszcze zdarza, że słysząc pojazd jadący na sygnale kierowcy wpadają w popłoch i nie wiedzą jak się zachować. Z jednej strony wiadomo, ze trzeba drogę ustąpić, jednakże błędnie wykonane manewry mogą spowodwać jeszcze większe zatarasowanie przejazdu.

Strażacy i kierowcy pogotowia apelują do kierowców o prawidłowe wykonywanie tego manewru, gdyż każda minuta jest na wagę życia.

Jak wykonać prawidłowo korytarz życia?

Gdy poruszamy się drogą dwupasmową to samochody jadące prawym pasem zjeżdżają do prawej skrajni, a samochody jadące lewym pasem do lewej skrajni drogi. Gdy poruszamy się drogą wielopasmową sytuacja jest podobna. Kierowcy jadący lewym pasem zbliżają się do lewej skrajni a samochody z wszystkich innych pasów zjeżdżają do prawej skrajni. W ten sposób tworzy się korytarz życia.

 

Zobacz przejazd karetki przez korytarz życia

kd Autor