STRAŻ POŻARNA 998 21 lis 08:46 | Redaktor
Kobieta wpadła do studzienki, pomogli strażacy [ZDJĘCIA]

fot. Bydgoszcz998

Dramatyczny telefon otrzymali w środę (20 listopada) oficerowie Stanowiska Kierowania KM PSP w Bydgoszczy. Pod numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która wpadła do niezabezpieczonej dziury w ziemi w okolicy dworca kolejowego Bydgoszcz Leśna.

Do akcji natychmiast wysłane zostały dwa zastępy PSP z JRG 3 Bydgoszcz. W trakcie dojazdu strażaków, oficer SKKM cały czas pozostawał w kontakcie telefonicznym z poszkodowaną, próbując uzyskać jak najwięcej informacji, jednocześnie dodając kobiecie otuchy. Strażacy po dotarciu w okolicę zdarzenia włączali sygnały dźwiękowe w wozach, by poszkodowana mogła określić, jak daleko od niej się znajdują. Kobieta włączyła też latarkę w telefonie, by próbować nadawać znaki świetlne. Po kilkunastu minutach poszukiwań, strażacy odnaleźli miejsce zdarzenia.

Dopiero gdy kobieta była już bezpieczna, oficer Stanowiska Kierowania zakończył rozmowę. Okazało się, że poszkodowana wpadła do niezabezpieczonej studzienki telekomunikacyjnej, znajdującej się tuż przy wydeptanej na skraju lasu ścieżce. Właz studzienki został przez kogoś zdjęty i wrzucony do jej wnętrza. Po wydobyciu kobiety, strażacy zabezpieczyli studzienkę, by nikt więcej nie znalazł się w niebezpieczeństwie. Poszkodowana nie odniosła obrażeń.

Jak podkreślają strażacy, miejsce zdarzenia nie rzadko uczęszczane i nieoświetlone, więc gdyby nie telefon komórkowy, kobieta mogłaby spędzić w potrzasku wiele godzin.

źródło i fot. Bydgoszcz998

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor