STRAŻ POŻARNA 998 10 lut 09:03 | ak
Nie żyje Prezes OSP Małszyce. Zmarł podczas prowadzenia akcji ratunkowej

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu/fot. facebook

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Małszyce - druh Wiesław Gutmański zmarł podczas prowadzenia działań ratowniczych związanych z dachowaniem samochodu osobowego - poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu. Strażak nagle zasłabł. Mimo usilnych starań jego życia nie udało się uratować.

Mężczyzna zasłabł i doszło u  niego do nagłego zatrzymania krążenia. Będący na miejscu zdarzenia strażacy natychmiast podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Następnie przekazali druha przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Mimo udzielenia natychmiastowej pomocy, nie udało się go uratować.

- Z przykrością informujemy, że nie udało się przywrócić funkcji życiowych i druh Wiesław odszedł w dniu dzisiejszym (9 lutego) na wieczną służbę - poinformowali na facebooku strażacy. 
Komendant Powiatowy PSP w Golubiu-Dobrzyniu wraz z funkcjonariuszami i pracownikami cywilnymi złożył głębokie wyrazy współczucia Rodzinie zmarłego.

 

ak Autor