STRAŻ POŻARNA 998 13 gru 11:16 | kd
Silny wybuch bojlera w domu przy Toruńskiej. [GALERIA]

fot. Bydgoszcz 998

Tuż po północy, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wybuchu w jednym z domów przy ul. Toruńskiej, 9 osób straciło dach nad głowa, a jedna odniosła obrażenia.

Do akcji natychmiast wysłano 5 zastępów PSP z JRG SP PSP, JRG 1 oraz JRG 3 Bydgoszcz. zanim służby ratunkowe dojechały na miejsce okoliczni mieszkańcy pośpieszyli poszkodowanym sąsiadom z pomocą. 

Tuż po północy, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wybuchu w jednym z domów przy ul. Toruńskiej, w bydgoskim Łęgnowie. Do akcji natychmiast wysłano 5 zastępów PSP z JRG SP PSP, JRG 1 oraz JRG 3 Bydgoszcz. Według zgłoszenia, pod gruzami zawalonego budynku miały znajdować się osoby poszkodowane. Zanim na miejsce dotarły służby, okoliczni mieszkańcy wykazali się godnym naśladowania zachowaniem i pomogli wydostać się rannym z potrzasku. Z budynku ewakuowano łącznie 8 osób, 3 z nich trafiły pod opiekę Ratowników Medycznych, a ostatecznie jedna wymagała hospitalizacji. Na miejsce wybuchu dotarł również Oficer Operacyjny. Wstepnie przypuszcza się, że doszło do wybuchu bojlera. Dokładne przyczyny zdarzenia wyjaśni dochodzenie. Budynek został bardzo poważnie uszkodzony i nie nadaje się do zamieszkania.
- poinformowali strażacy na profilu Bydgoszcz 998.
 
Inf. Bydgoszcz 998.

kd Autor