STRAŻ POŻARNA 998 11 gru 10:11 | Redaktor
Tragiczny wypadek na DK10 w Przyłubiu. Droga jest zablokowana

fot. ilustracyjna

W poniedziałek, (11 grudnia) na 291 kilometrze DK10 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Autami podróżowało łącznie pięć osób. Niestety jedna z nich zginęła na miejscu. Ruch na DK10 w miejscu wypadku jest zablokowany.

Jak informują strażacy - na miejsce wysłani zostali strażacy z JRG SP PSP oraz OSP Solec Kujawski, Zespoły Ratownictwa Medycznego, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy i Policja. Jak informuje GDDKIA, utrudnienia mogą potrwać do godz. 12.00. Na trasie Bydgoszcz - Toruń zalecany objazd przez DK80.
 

Aktualizacja:

Bydgoscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Przyłubie, w powiecie bydgoskim. W zderzeniu dwóch pojazdów, skody i citroena, śmierć na miejscu poniosła pasażerka pierwszego z nich. Cztery pozostałe osoby uczestniczące w zdarzeniu trafiły do szpitali.

Dzisiaj (11.12.2023) o godzinie 7:13 dyżurny bydgoskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło na drodze krajowej nr 10 w Przyłubiu, pow. bydgoski.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący skodą octavią, z nieznanych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka citroenem berlingo. W wyniku poniesionych obrażeń pasażerka skody poniosła śmierć na miejscu. Dwie kolejne osoby podróżujące skodą oraz kierowcy obu pojazdów trafili do szpitali w Bydgoszczy oraz Toruniu.

Bydgoscy policjanci prowadzą, pod nadzorem prokuratora, czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia

 

 

źródło: Bydgoszcz998, KMP Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor