Szkoła jazdy w „koronie”
fot. superprawojazdy.pl
Sytuacja w kraju wywołana pandemią związaną z COVID-19 wpłynęła w istotny sposób na funkcjonowanie wiele dziedzin działalności gospodarczej, sportowej i edukacyjnej. W znaczący sposób zmieniła się edukacja w szkołach. Upowszechnił się sposób zajęć edukacyjnych w formie on-line. Zapytaliśmy właściciela szkoły jazdy GUT jazda Rafała Guta w jaki sposób pandemia wpłynęła na branżę związaną z prowadzeniem kursów prawa jazdy.
Inne z kategorii
Aukcja charytatywna dla bezimiennych zwierząt. Organizatorzy zachęcają do udziału
Rusza bydgoski Primark. Równo za trzy tygodnie
Szkoła GUT jazda jest nową szkołą na rynku bydgoskim, która rozpoczęła działalność z początkiem marca a więc również w okresie pierwszej fali pandemii. Mieliśmy utrudniony dostęp w dotarciu do potencjalnych klientów, marketing również został ograniczony. W okresie pojawienia się pierwszych obostrzeń tj. koniec pierwszego kwartału br. rzeczywiście zainteresowanie kursami prawa jazdy zmalało. Od 16 marca do początku maja WORD w Bydgoszczy zawiesił przeprowadzanie egzaminów. Jak inne szkoły musieliśmy również powstrzymać się od prowadzenia kursów. Osoby, które miały zaplanowany egzamin w tym czasie musiały pogodzić się z tym, że ich droga do upragnionego „prawka” się wydłuży. Nie zachęcało to również młodych ludzi to rozpoczęcia kursu. Okres wakacyjny był to okres chwilowego normowania się sytuacji na rynku. Powróciły egzaminy, wznowiono kursy. W ostatnim kwartale br. nastąpiło kolejne załamanie branży, znowu powtórzyła się sytuacja z odwoływaniem egzaminów państwowych. Dochodziło do sytuacji kiedy kursanci otrzymywali telefon z WORD, że zostaje on przełożony za kolejne 2-3 tygodnie.
Szkoła GUT jazda, wychodząc naprzeciw kursantom rozpoczęła już od początku pandemii prowadzenie zajęć w formie on-line. W bardzo sprawny sposób opracowaliśmy autorski materiał do przedstawienia naszym kursantom. Zajęcia on-line sprawdzają się bardzo dobrze pod jednym warunkiem, iż nie stanowią odtwarzanego materiału z płyty. Zajęcia powinny zapewniać swobodną komunikację pomiędzy wykładowcą a słuchaczami. Niestety od kursantów przychodzących do naszej szkoły w ramach szkolenia uzupełniającego dowiadujemy się, iż niektóre szkoły jazdy oferują pod „przykrywką” zajęć online po prostu udostępniony do odtwarzania zakupiony wcześniej materiał. Jest to oczywiście bardzo krzywdzące dla kursanta, który oczekuje werbalnego kontaktu ze swoim wykładowcą. Zajęcia on-line przyjęły się bardzo dobrze i będzie to druga (oprócz tradycyjnej) forma prowadzenia zajęć w naszej szkole – podkreśla właściciel szkoły Rafał Gut.
Zajęcia praktyczne odbywają się z uwzględnieniem reżimu sanitarnego tj. obowiązek zakrywania ust i nosa, częsta dezynfekcja i przewietrzanie wnętrza pojazdu. Podobnie jest na egzaminie państwowym gdzie użycie środków ochrony osobistej jest obowiązkowe.
Podobnie jak inni przedsiębiorcy liczymy, iż wkrótce sytuacja na rynku będzie wracać do normy, zależy nam na wysokim poziomie kształcenia i robimy wszystko aby edukacja młodych kandydatów na kierowców była jak najbardziej efektywna – dodaje Rafał Gut
Więcej informacji na: gutjazda.pl
art. reklamowy