Teatr Polski 10 lis 18:38 | Redaktor
Bydgoski teatr zaprasza na spektakle online

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Część zaplanowanych na listopad wydarzeń, które miały odbyć się w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, zostanie przeniesiona do sieci. Wśród wydarzeń, które odbędą się online są m.in. inauguracja wystawy „Obserwacje” oraz spektakle w ramach trwającego Festiwalu Prapremier AZYL Bydgoszcz 2020 Kujawy/Pomorze (...).

15 listopada za pomocą mediów społecznościowych widzowie będą mogli uczestniczyć w inauguracji wystawy fotografii Adriana Wykroty pt. „Obserwacje”.  Wernisaż z udziałem Adriana Wykroty i kuratorki wystawy Anastazji Hadyny rozpocznie się 15 listopada o godz. 14.00. Link do spotkania będzie dostępny na fanpage’u  Festiwalu Prapremier (...). Tego samego dnia za pośrednictwem Internetu widzowie będą mogli obejrzeć spektakl „Susn” w reż. Thomasa Ostermeiera. Niemiecka produkcja, z polskimi napisami, zostanie udostępniona o godz. 16.00. (...)

20 listopada (piątek) o godz. 19.00 dzięki streamingowi będzie można zobaczyć spektakl „Koniec z Eddym” w reż. Anny Smolar z teatru STUDIO teatrgaleria w Warszawie.

Dzień później w sieci zostanie udostępniony spektakl „Życie intymne Jarosława” w reż. Kuby Kowalskiego z Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Streaming spektaklu opartego na listach
i dziennikach Jarosława Iwaszkiewicza zostanie udostępniony przez Teatr Polski w Bydgoszczy
21 listopada o godz. 16.00.

22 listopada widzowie będą mogli obejrzeć drugą zagraniczną produkcję, która zostanie zaprezentowana w ramach FPP – szwedzki spektakl „Ostatni świadkowie” z Królewskiego Teatru Dramatycznego w Sztokholmie. Spektakl na podstawie książki Swietłany Aleksijewicz zostanie udostępniony o godz. 16.00.

Oprócz wydarzeń festiwalowych, w Internecie będzie można zobaczyć także spektakl repertuarowy TPB: „Mur” w reż. Justyny Sobczyk, wemitowany w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ. Streaming spektaklu opartego na historiach ludzi, którzy bezpośrednio lub pośrednio dotknęli muru berlińskiego odbędzie się 16 listopada (poniedziałek) o godz. 11.00.

W wydarzeniach online przygotowanych przez Teatr Polski w Bydgoszczy będzie można uczestniczyć za pośrednictwem Facebooka oraz platformy VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy (vod.teatrpolski.pl), która jest w przygotowaniu i niedługo będzie miała swoją premierę.

Teatr Polski w Bydgoszczy (Aleksandra Rzęska), skróty: redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor