Teatr Polski 28 lis 17:08 | Redaktor
Grudniowe wydarzenia online Teatru Polskiego w Bydgoszczy

fot. Anna Kopeć

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na grudniowe wydarzenia, które odbędą się w Internecie. Wśród przygotowanych propozycji znalazły się spektakle z bieżącego repertuaru oraz powrót do spektakli archiwalnych.

W grudniowym repertuarze online bydgoskiego teatru znalazły się bajki dla dzieci, spektakle dla młodzieży i dorosłych. Będzie także kontynuowany Festiwal Prapremier AZYL Bydgoszcz 2020 Kujawy/Pomorze, w ramach którego zaprezentowane zostanie słuchowisko w reż. Mai Kleczewskiej.

Bajkowy początek grudnia

Grudzień na platformie www.vod.teatrpolski.pl rozpoczniemy już 5 grudnia streamingiem na żywo spektaklu „Sprzedawcy bajek” w reż. Jakuba Krofty.  Bajka o niesamowitych przygodach pewnego rodzeństwa, zostanie tego dnia udostępniona na żywo 
o godz. 16.00.  Spektakl dla dzieci od 6. roku życia będzie można obejrzeć także w Mikołajki – nagranie streamingu zostanie udostępnione na VOD o godz.11.00 i będzie dostępne przez 24h. Wirtualne wejściówki na to wydarzenie będą dostępne na platformie VOD.

Drugą propozycją dla najmłodszych będzie spektakl „Opowieści zimowe” w reż. Igi Gańczarczyk, który zostanie bezpłatnie udostępniony w ramach Festiwalu Prapremier. Familijny spektakl na podstawie trzech wspaniałych baśni Hansa Christiana Andersena: „Królowej śniegu”, „Śniegowego bałwana” i „Choinki” swoją premierę miał w 2012 roku. 
6 grudnia archiwalny spektakl zostanie udostępniony w wydarzeniu na profilu facebookowym FPP o godz. 10.00 i będzie dostępny przez 12 godzin.

Grudniowe propozycje dla młodzieży i dorosłych

W grudniowym repertuarze online Teatr Polski w Bydgoszczy przygotował nie lada gratkę dla swoich widzów. 5 grudnia powrócimy do spektaklu „Cienie. Eurydyka mówi:” w reż. Mai Kleczewskiej.  Spektakl, do którego oprawę muzyczną przygotowali Paweł Krawczyk 
i Katarzyna Nosowska zostanie przypomniany w ramach Festiwalu Prapremier. Nagranie zostanie bezpłatnie udostępnione w wydarzeniu na FB Festiwalu 5 grudnia o godz. 19.00 
i będzie dostępne przez 24 godziny.

W grudniu swoją premierę będzie miało słuchowisko „Twarzą w Twarz” w reż. Mai Kleczewskiej. Scenariusz słuchowiska jest częścią scenariusza spektaklu o Ingmarze Bergmanie, koprodukcji Teatru Powszechnego w Warszawie i Teatru Polskiego w Bydgoszczy, którego premiera odbędzie się w marcu 2021. Słuchowisko  zostanie udostępnione 5 grudnia o godz. 18.00 na platformie www.vod.teatrpolski.pl .

W grudniu na scenę TPB powróci „Balladyna. Wojna wewnętrzna” w reż. Justyny Łagowskiej. Muzyczna wersja dramatu Juliusza Słowackiego będzie transmitowana na żywo na platformie VOD 11 grudnia o godz. 19.00. Pokaz będzie odbywał się w czasie rzeczywistym. Po zakończeniu streamingu spektakl nie będzie dostępny. Kto nie zdąży obejrzeć spektaklu tego dnia, zaległości będzie mógł nadrobić 12 grudnia. Tego dnia spektakl zostanie udostępniony o godz. 19.00, a nagranie będzie dostępne przez całą dobę.

Grudzień w Teatrze Polskim w Bydgoszczy zakończą pokazy spektaklu „Maria Antonina. Ślad Królowej” w reż. dyrektora bydgoskiej sceny Wojciecha Farugi. O szczegółach tych pokazów poinformujemy wkrótce, gdy zapadnie poznamy kolejne decyzje władz dotyczące zamknięcia instytucji kultury.

Informacje o wydarzeniach online przygotowanych przez Teatr Polski w Bydgoszczy publikowane są na stronie internetowej (www.teatrpolski.pl) oraz w mediach społecznościowych i na platformie VOD (www.vod.teatrpolski.pl). 

Od listopada Teatr Polski w Bydgoszczy prezentuje swoje spektakle online za pośrednictwem platformy VOD (www.vod.teatrpolski.pl). Na kanale VOD Teatru Polskiego publikowane są spektakle repertuarowe (płatne) i bezpłatne wydarzenia w ramach Festiwalu Prapremier. Założenie konta na platformie VOD Teatru Polskiego jest bezpłatne.

Repertuar online:

5.12.2020, g.16.00 – „Sprzedawcy bajek”, reż. J.Krofta – streaming na żywo (vod.teatrpolski.pl)
5.12.2020, g.18.00 – „Twarzą w twarz”, reż. M.Kleczewska – premiera słuchowiska (vod.teatrpolski.pl)
5.12.2020, g.19.00 – „Cienie. Eurydyka mówi:”, reż. M.Kleczewska – projekcja spektaklu (dostęp 24 h, Facebook Festiwalu Prapremier)
6.12.2020, g.11.00 – „Sprzedawcy bajek”, reż. J.Krofta – projekcja spektaklu  (dostęp 24h, vod.teatrpolski.pl)
6.12.2020, g.10.00 – „Opowieści zimowe”, reż. I.Gańczarczyk – projekcja spektaklu (dostęp 12h, Facebook Festiwalu Prapremier)
11.12.2020, g.19.00 – „Balladyna. Wojna wewnętrzna”, reż. J. Łagowska - streaming na żywo (vod.teatrpolski.pl)
12.12.2020, g.19.00 - „Balladyna. Wojna wewnętrzna”, reż. J. Łagowska - projekcja spektaklu  (dostęp 24h, vod.teatrpolski.pl)

materiały TPB

(ak)

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor