Teatr Polski 10 kwi 2021 | ak
Kwietniowe propozycje Teatru Polskiego

Kopciuszek/fot. Tomasz Michalczewski

W kwietniu Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na premierę „Maszyny” – teatralny debiut reżyserki Jagody Szelc. POnline będzie mozna obejrzeć także propozycje już znane z repertuaru. Na www.vod.teatrpolski.pl udostępniona zostanie m.in. komedia „Ptak”. Bydgoski teatr przygotował także propozycję dla dzieci i młodzieży.

10 kwietnia na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy zostanie zaprezentowany spektakl „Ptak” w reżyserii Magdy Drab. Każdego dnia nagranie spektaklu zostanie udostępnione o godzinie 19.00 i będzie dostępne przez 24 godziny. Warto przypomnieć, że komediowa propozycja TPB, oparta na niemal stuletnim tekście Jerzego Szaniawskiego, w 2020 roku została doceniona przez Komisję Artystyczną konkursu „Klasyka Żywa”, która przyznała spektaklowi nagrodę specjalną.

Ptak/fot. Monika Stolarska

Familijnie na VOD

23 i 24 kwietnia TPB zaprosi widzów na współczesną adaptację „Kopciuszka” w reżyserii Łukasza Gajdzisa. Nagranie spektaklu z udziałem Katarzyny Figury w roli macochy zostanie udostępniony w piątek i sobotę o godz. 18.00 i będzie dostępny przez 24 godziny na www.vod.teatrpolski.pl. Na opowieść o losach nastolatki, która musi poradzić sobie ze śmiercią mamy i brakiem akceptacji ze strony sióstr i macochy, zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi (od 10. roku życia).

Historyczne akcenty na wirtualnej scenie TPB

16 kwietnia o godz. 19.00 na www.vod.teatrpolski.pl zostanie udostępnione nagranie spektaklu „Mur” w reżyserii Justyny Sobczyk. Spektakl, który opowiada historię muru berlińskiego z perspektywy ludzi, którzy wokół niego żyli, jest dedykowany przede wszystkim młodzieży i to właśnie przez młodzież został doceniony podczas ubiegłorocznej 24. Edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ. Spektakl w reżyserii Justyny Sobczyk, laureatki Paszportów Polityki, będzie dostępny na platformie VOD przez 24 godziny.

Mur/fot. Natalia Kabanow

Dzień później, czyli 17 kwietnia o godz. 19.00, widzowie będą mogli obejrzeć spektakl „Maria Antonina. Ślad królowej” w reżyserii dyrektora bydgoskiej sceny Wojciecha Farugi. Teatralna opowieść o losach kontrowersyjnej francuskiej królowej także zostanie udostępniona na 24 godziny.

Maria Antonina. Ślad królowej/fot. Natalia Kabanow

Premiera „Maszyny”

Kwiecień w Teatrze Polskim w Bydgoszczy zakończy premiera spektaklu „Maszyna” 
w reżyserii Jagody Szelc. Autorski tekst Jagody Szelc i Marty Keil, który inspirowany jest „Kolonią karną” Franza Kafki, po raz pierwszy na bydgoskiej scenie zostanie wystawiony 30 kwietnia. W spektaklu wystąpią: Sara Celler-Jezierska, Michalina Rodak, Małgorzata Trofimiuk, Mirosław Guzowski, Damian Kwiatkowski, Jerzy Pożarowski. Wśród twórców nowej premiery znaleźli się także: Teoniki Rożynek (muzyka), Przemysław Brynkiewicz (reżyseria świateł), Natalia Giza (scenografia) oraz Maja Skrzypek (kostiumy). Warto przypomnieć, że bydgoski spektakl będzie debiutem teatralnym reżyserki Jagody Szelc, która do tej pory znana była ze swoich filmowych projektów.

Forma premiery - na żywo czy online - uzależniona jest od dalszych decyzji dotyczących obostrzeń. O formie pokazu oraz możliwości zakupu biletów TPB poinformuje, gdy tylko będzie wiadomo czy instytucje kultury zostaną otwarte po 18 kwietnia.

Szczegółowe informacje na temat spektakli dostępne są na stronie www.teatrpolski.pl. Aby uzyskać dostęp do spektakli prezentowanych online, wystarczy założyć bezpłatne konto na platformie VOD Teatru Polskiego (www.vod.teatrpolski.pl), następnie wybrać konkretny spektakl i opłacić dostęp. Warto pamiętać, że wystarczy wykupić jeden „wirtualny bilet”, by spektakle oglądać z całą rodziną.

mat. Teatr Polski Bydgoszcz

ak Autor