Teatr Polski 26 maj 2018 | Redaktor
Noc Teatrów i wyprzedaż garażowa. Czerwiec w Teatrze Polskim

„Pchła Szachrajka” / fot. Filip Kowalkowski

W Noc Teatrów (9/10 czerwca) będzie można m.in. zajrzeć za kulisy i do garderoby aktorów. Zaś w czerwcowym repertuarze Teatru Polskiego „Sprzedawcy bajek”, „Mleko”, „Balladyna. Wojna wewnętrzna” oraz „Kopciuszek”.

Na deski teatru powracają znane bydgoskiej widowni bajki: „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy w reżyserii Łukasza Gajdzisa oraz „Mleko” w reżyserii Pawła Łysaka. Pierwszą z nich obejrzeć można 28 i 29 maja (poniedziałek i wtorek) oraz w Dzień Dziecka – 1 czerwca (piątek). Natomiast spektakl „Mleko” będzie wystawiany 2 i 3 czerwca (sobota i niedziela).

Mleko”/ fot. Marta Mróz

W pierwszy czerwcowy weekend (2-3 czerwca) dzieci powyżej 6. roku życia zobaczą najnowszą propozycję w repertuarze Teatru – „Sprzedawców bajek” Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty. Z kolei młodzież powyżej 13 lat w dniach od 7 do 9 czerwca (czwartek – sobota) będzie mogła wybrać się na spektakl „Balladyna. Wojna wewnętrzna”. Reżyser Justyna Łagowska zrealizowała dramat Juliusza Słowackiego w zupełnie nowej, muzycznej formie.

Balladyna. Wojna wewnętrzna” / fot. Michał Szlaga

Ostatnią propozycją przygotowaną dla młodzieży (powyżej 10. roku życia) jest „Kopciuszek” Joëla Pommerata w reżyserii Łukasza Gajdzisa. Jest to jednocześnie ostatnia premiera w sezonie 2017/2018, która będzie miała miejsce 21 czerwca (czwartek). W spektaklu wystąpią aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy: Emilia Piech, Michalina Rodak, Marian Jaskulski, Jakub Ulewicz, Marcin Zawodziński oraz Dagmara Mrowiec-Matuszak i Michał Surówka, którzy w ostatnim czasie dołączyli do zespołu. Zaproszenie do udziału w projekcie przyjęła aktorka filmowa i teatralna, Katarzyna Figura. „Kopciuszek” będzie grany od 22 do 24 czerwca (od piątku do niedzieli).

Próby do „Kopciuszka” / fot. Natalia Mentkowska

W nocy z 9 na 10 czerwca (z soboty na niedzielę) odbędzie się Noc Teatrów. O godzinie 19.00 zostanie zaprezentowany wcześniej wspomniany spektakl „Balladyna. Wojna wewnętrzna”. Po widowisku zaplanowano „wyprzedaż garażową”. Uczestnicy będą mogli kupić scenografię oraz rekwizyty z przedstawień, które już nie są grane. Tego wieczoru teatr wpuści także widzów za kulisy. W czasie oprowadzania uczestnicy będą mogli zapoznać się z pracą realizatorów światła, akustyków i inspicjentów. Zajrzą również do aktorskiej garderoby i pracowni krawieckiej.

Bilety można nabyć w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy (bilety@teatrpolski.pl; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90) oraz poprzez stronę www.teatrpolski.pl (zakładka KUP BILET).

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor