Teatr Polski 28 gru 2017 | Andrzej Pawełczak
Premiera w Teatrze Polskim  - „Komedia omyłek” Szekspira

fot. Anna Kopeć

Już w piątek, 29 grudnia, w bydgoskim Teatrze Polskim premiera „Komedii omyłek” Williama Szekspira w reżyserii Jean-Philippe Salerio.

- Od samego początku szukałem pomysłu na propozycję lżejszą, ale nie farsową, z najwyższej półki literatury światowej – mówi Łukasz Gajdzis, dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

I właśnie taką świąteczno-noworoczną propozycją teatru jest „Komedia omyłek” Szekspira.

Jak tłumaczą autorzy spektaklu, sednem tekstu, z którym się zmierzyli jest to, co zawsze występuje u Szekspira, czyli splot jakichś skomplikowanych zdarzeń, które gmatwają się z minuty na minutę. A wszystko za sprawą małej pomyłki…

Na scenie nie brakuje jednak miejsca na refleksję nad kondycją współczesnego człowieka. Poczucie zagubienia w wielkich metropoliach prowadzi często do zastanowienia się nad tym, jak duży wpływ na określenie własnej osoby ma otoczenie, w którym się znajdujemy.

„Komedia omyłek” Williama Szekspira, reżyseria Jean-Philippe Salerio. Występują: Agata Cejba, Katarzyna Faszczewska, Alicja Mozga, Emilia Piech, Michał Filipiak, Paweł L. Gilewski, Mirosław Guzowski, Marian Jaskulski, Maciej Miszczak, Jerzy Pożarowski, Jakub Ulewicz, Marcin Zawodziński.

Premiera: 29 grudnia, godz. 19.00, spektakle popremierowe: 30 grudnia (godz. 19.00), 31 grudnia (godz. 20.00), 5, 6 stycznia (godz. 19), 7 stycznia (godz. 16.00), 10, 11 stycznia (godz. 19.00), 12 stycznia (godz. 11.00).