Teatr Polski 13 sie 2021 | Redaktor
Teatr Polski w Bydgoszczy zaczyna sezon w sierpniu

„Maszyna”, fot. Natalia Kabanow, mat. TPB

Po ponad miesięcznej przerwie aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy wracają na scenę. Pod koniec sierpnia wystawione zostaną „Maszyna” w reżyserii Jagody Szelc oraz „Inna dusza” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego.

Sezon artystyczny 2021/2022 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy otworzą pokazy spektaklu „Maszyna” w reżyserii Jagody Szelc. Spektakl, który jest debiutem teatralnym reżyserki, dotąd znanej ze swoich filmowych dokonań, będzie można zobaczyć na scenie TPB 21 sierpnia (sobota) o godz. 19.00 oraz 22 sierpnia (niedziela) o godz. 16.00.

Premiera „Maszyny” w reżyserii Jagody Szelc, inspirowanej „Kolonią karną” Franza Kafki, odbyła się pod koniec maja na Małej Scenie TPB. Bydgoska produkcja bierze udział w 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Na zakończenie wakacji odbędą się dwa pokazy spektaklu „Inna dusza” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego: 28 sierpnia (sobota) o godz. 19.00 oraz 29 sierpnia (niedziela) o godz. 16.00. Bydgoska sztuka, która powstała w oparciu o utwór Łukasza Orbitowskiego o tym samym tytule, tym razem zostanie zaprezentowana na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy
(ul. Marcinkowskiego 12-14).

Bilety na sierpniowe spektakle są już dostępne w sprzedaży internetowej, na stronie www.teatrpolski.pl. Od 18 sierpnia bilety będzie można kupić także w kasie biletowej Teatru Polskiego w Bydgoszczy (w budynku Teatru; wejście główne od ul. 20 Stycznia 1920 r.). Kasa TPB będzie czynna od środy do piątku w godz. 14.00-18.00 oraz godzinę przed spektaklem. Nie ma możliwości zakupu biletów w Miejskim Centrum Kultury.

informacja Teatru Polskiego w Bydgoszczy (Aleksandra Rzęska), zmiany - red. Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor