Teatr Polski 11 sie 2018 | Redaktor
Teatr Polski wraca po wakacjach. Kobiece premiery we wrześniu

Próba spektaklu „Koniec miłości” / fot. Natalia Mentkowska

We wrześniu widzowie Teatru Polskiego w Bydgoszczy zobaczą dwie premiery. Oba spektakle reżyserują kobiety: Dorota Androsz „Koniec miłości” i Emilia Piech „Motyle”. Bilety do nabycia już od poniedziałku (13 sierpnia).

Pierwsza z zaplanowanuch na wrzesień premier to „Koniec miłości” Pascala Ramberta w reżyserii Doroty Androsz. Na co dzień aktorka jest związana z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, jednak zna ją również bydgoska publiczność, przed którą w Teatrze Polskim występowała w latach 2004-2007. W spektaklu zobaczymy aktorów teatralnych i filmowych - Katarzynę Herman i Juliusza Chrząstowskiego. Przedstawienie ma pokazać, jak niszczone są relacje międzyludzkie. „Niebanalna struktura tekstu rozpisana na dwa monologi uniemożliwia byłym zakochanym jakiekolwiek wejście w konstruktywny dialog. W choreografii rozczarowań plączą się pomiędzy niespełnionymi oczekiwaniami a śladami dogorywających w nich emocji. Zdania pełne goryczy uderzają w najczulsze punkty, przywołują najintymniejsze obrazy z pamięci” - czytamy w opisie przedstawienia. Premiera spektaklu 8 września.

Druga premiera to „Motyle” Marie Eve-Huot. Reżyserią zajęła się Emilia Piech, aktorka Teatru Polskiego w Bydgoszczy od 2017 roku. „Motyle” to opowieść o tym, jak ważne w życiu dziecka jest rozbudzanie w nim pasji. Jak piszą twórcy „spełnianie marzeń, które kiełkują w ciekawych świata głowach, może okazać się najwłaściwszą drogą do osiągnięcia szczęścia”. Spektakl opowiada również o sile determinacji, dzięki której można uzyskać to, czego się zapragnie i zwalczyć to, co staje się przeszkodą w spełnianiu marzeń.

Spektakl „Motyle” jest realizowany w ramach Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego. Odbędzie się w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 S.A. przy wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz Aeroklubu Bydgoskiego. Przedstawienie dedykowane jest najmłodszym i nawiązuje do bogatej historii lotnictwa wojskowego w Bydgoszczy, która miała swój początek w drugiej dekadzie XX wieku. Premiera 15 września.

We wrześniu będzie można zobaczyć także spektakl „Balladyna. Wojna wewnętrzna”, który kilka miesięcy temu wyreżyserowała Justyna Łagowska.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy (bilety@teatrpolski.pl; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90) oraz poprzez stronę www.teatrpolski.pl (zakładka KUP BILET). Szczegóły na stronie www.teatrpolski.pl.

Źródło: Teatr Polski w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor