SĄD 9 sie 2022 | Redaktor
Funkcjonariusze KAS przechwyciłi przesyłki z nielegalnym tytoniem

fot. KAS

Sześć kilogramów nielegalnego tytoniu zatrzymali funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Wartość rynkowa tytoniu wykrytego w dwóch przesyłkach kurierskich to ponad 4,5 tys. złotych.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z KAS skontrolowali paczki w jednej z toruńskich sortowni przesyłek kurierskich. W ich działaniach uczestniczył Bajan – owczarek belgijski specjalnie wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych. Pies bezbłędnie wskazał dwie przesyłki, w których znajdowało się, zamiast deklarowanych artykułów ogrodniczych, sześć kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Wykryty tytoń, który miał trafić do odbiorców w naszym regionie, został zajęty do wszczętej sprawy karnej skarbowej, którą prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu.

Od początku 2022 roku kujawsko-pomorska KAS zatrzymała w przesyłkach pocztowych i kurierskich ponad 660 kg nielegalnego tytoniu.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że paserstwo akcyzowe jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat trzech albo obie te kary łącznie.

komunikat KAS (Katarzyna Orlikowska-Maliszewska, starszy inspektor, Wieloosobowe Stanowisko Komunikacji, Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy), zmiany - redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor