Wojewoda podał się do dymisji

Redaktor | 9 gru 2017 Zgodnie z zapisem art. 38 ustawy o Radzie Ministrów z 8 sierpnia 1996 roku, w przypadku złożenie dymisji przez premiera rządu, do dymisji muszą podać się także wojewodowie. Zrobili to wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i wicewojewoda Józef Ramlau.

Bydgoszcz była największym pruskim bastionem na północy

Marta Kocoń | 9 gru 2017 – W miejscu Opery Nova były koszary, z garnizonową piekarnią i kasynem oficerskim – opowiadał historyk-pasjonat Krzysztof Drozdowski. W piątek (8 grudnia) w bibliotece na Starym Rynku zaprezentował swoją książkę – jedyną monografię o obiektach militarnych w naszym mieście.

Bydgoszcz ma nowe sanktuarium

Marta Kocoń | 9 gru 2017 Wczoraj (8 grudnia) kościół Matki Bożej Fatimskiej na Wyżynach otrzymał status sanktuarium. Jest siódmym sanktuarium w diecezji bydgoskiej.

Sikorski o Szydło: Wredny babsztyl

Redaktor | 9 gru 2017 Radosławowi Sikorskiemu puściły nerwy w mediach społecznościowych. Językiem dalekim od dyplomatycznego wyraża swoje zdanie na temat bieżących wydarzeń. O Jarosławie Kaczyńskim napisał "wredny dziadyga".

Odpady z Koronowa trafią do bydgoskiej spalarni

Redaktor | 9 gru 2017 W piątek, 8 grudnia, miasto podpisało porozumienie z gminą Koronowo w sprawie przetwarzania odpadów komunalnych. Tym samym Koronowo dołączyło do gmin, które będą utylizować odpady w bydgoskim Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych „ProNatura”.

Rejewski rusza do Warszawy

Redaktor | 8 gru 2017 Od niedzieli nowy rozkład jazdy PKP. W pierwszy kurs na trasie Bydgoszcz-Warszawa pojedzie IC Rejewski. Odjazd z dworca głównego o godzinie 10:12.

Rynek w Starym Fordonie w nowej odsłonie [WIZUALIZACJE]

Redaktor | 8 gru 2017 Konkurs na zagospodarowanie rynku w Starym Fordonie został rozstrzygnięty. Najciekawszą koncepcję przygotowali architekci z Poznania. Chcą z tej części miasta uczynić estetyczną przestrzeń nawiązującą do historii, a także stworzyć kameralną atmosferę, która zachęci do spędzania tam wolnego czasu.

Poznaj militarną Bydgoszcz – już dziś wyjątkowe spotkanie!

Redaktor | 8 gru 2017 Dziś (8 grudnia) o godz. 18.00 w bibliotece na Starym Rynku odbędzie się promocja książki Krzysztofa Drozdowskiego „Bydgoska architektura militarna w latach 1772–1945”. – Przedstawię to, co nie znalazło się w publikacji, będzie też pokaz zdjęć – zaprasza autor.

Pierwszy krok do budowy obwodnicy Białych Błot

Andrzej Pawełczak | 7 gru 2017 Drogą wojewódzką nr 223 z Bydgoszczy w kierunku tras krajowych nr 5 i 10 codziennie przejeżdża blisko 24 tysiące samochodów. Budowa obwodnicy Białych Błot staje się więc koniecznością. W czwartek (7 grudnia) w bydgoskim ratuszu podpisany został list intencyjny w sprawie opracowania dokumentacji dotyczącej koncepcji obwodnicy Białych Błot.

Miasteczko bezpiecznego bohatera otwarte

Redaktor | 7 gru 2017 Rzeczywistych rozmiarów przystanek autobusowy, przejście dla pieszych, wielofunkcyjny domek i autobus – wszystko to znalazło się w „Miasteczku bezpiecznego bohatera”, które 6 grudnia otwarto w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej i Niedowidzącej im. Louisa Braile’a. Osoby z problemami wzroku będą poznawać tu zasady ruchu drogowego i oswajać się...

Nie żyje Lucyna Andrysiak

Redaktor | 7 gru 2017 Nie żyje Lucyna Andrysiak, działaczka harcerska, pedagog i samorządowiec. Informację o jej śmierci pojawiła się m.in. na stronie Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego, której była wieloletnią komendantką. „Zapamiętamy ją jako wspaniałą instruktorkę, człowieka niezwykle życzliwego, pełnego empatii i zrozumienia innych ludzi – czytamy w komunikacie.