Mackiewicz łuczniczką bydgoskiej lewicy

Redaktor | 7 cze 2018 Anna Mackiewicz będzie kandydatką SLD Lewica Razem w jesiennych wyborach prezydenckich. W prawyborach partyjnych obecna zastępca prezydenta Bydgoszczy pokonała Jana Szopińskiego.

Muralami odmienią miasto

Redaktor | 7 cze 2018 Już w piątek (8 czerwca) rozpocznie się Bite-Art Festival – wydarzenie w całości poświęcone kulturze i sztuce w Bydgoszczy. Malarstwo, wystawy, muzyka, występy artystyczne, a to wszystko na ulicach miasta i w galeriach. W trakcie trwania festiwalu powstaną dwa murale, które mają inspirować do nowego spojrzenia na street art.

Zmarł Adam Mańczak, bydgoski społecznik i kolekcjoner

Redaktor | 7 cze 2018 Adam Mańczak był nauczycielem, działaczem bydgoskiej „Solidarności”, twórcą kolekcji fonograficznej przekazanej Muzeum Okręgowemu w Bydgoszczy. Jego pogrzeb, poprzedzony Mszą św., odbędzie się dzisiaj (7 czerwca) o godz. 12.00 na cmentarzu Nowofarnym przy ul. Artyleryjskiej.

Droga publiczna, inwestycja prywatna

Redaktor | 6 cze 2018 Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zdecydował we wtorek (5 czerwca), że droga ekspresowa S10 na odcinku Bydgoszcz-Toruń będzie budowana w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego.

UEFA odwiedziła bydgoskie młode orły

Redaktor | 6 cze 2018 Przedstawiciele UEFA przyglądali się, jak trenują podopieczni bydgoskiej Akademii Młodych Orłów na boisku przy ul. Czerkaskiej. Odwiedzili ich na treningu we wtorek (5 czerwca).

Będzie hala dla lekkoatletów

Redaktor | 6 cze 2018 Minister sportu wpisał budowę hali lekkoatletycznej do wieloletniego planu finansowego – poinformował na Twitterze Łukasz Schreiber, bydgoski poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Zawisza składa gwarancje. Czy Bruski wykona uchwałę Rady Miasta?

Redaktor | 6 cze 2018 Miejsce Zawiszy Bydgoszcz jest na Zawiszy przy ul. Gdańskiej 163 – pisze do prezydenta miasta zarząd Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza Bydgoszcz . I do listu dołącza polisę ubezpieczeniową na milion złotych, która ma być gwarancją bezpieczeństwa.

Linie turystyczne startują już w weekend

Redaktor | 6 cze 2018 Zabytkowe autobusy zawiozą turystów do Exploseum i do Myślęcinka, zaś wiekowy tramwaj Herbrand kursować będzie na linii Las Gdański-Bałtycka. Pierwsze kursy już w najbliższy weekend.

Egzekucja odłożona. Decyzja uchylona. Tartak triumfuje

Redaktor | 5 cze 2018 Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju umorzyło postępowanie egzekucyjne – podał dziś (5 czerwca) serwis wyborcza.pl/Bydgoszcz. Chodzi o działki przy ul. Ujejskiego, które stoją na drodze rozbudowy Trasy Uniwersyteckiej.