Miasteczko bezpiecznego bohatera otwarte

Redaktor | 7 gru 2017 Rzeczywistych rozmiarów przystanek autobusowy, przejście dla pieszych, wielofunkcyjny domek i autobus – wszystko to znalazło się w „Miasteczku bezpiecznego bohatera”, które 6 grudnia otwarto w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej i Niedowidzącej im. Louisa Braile’a. Osoby z problemami wzroku będą poznawać tu zasady ruchu drogowego i oswajać się...

Nie żyje Lucyna Andrysiak

Redaktor | 7 gru 2017 Nie żyje Lucyna Andrysiak, działaczka harcerska, pedagog i samorządowiec. Informację o jej śmierci pojawiła się m.in. na stronie Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego, której była wieloletnią komendantką. „Zapamiętamy ją jako wspaniałą instruktorkę, człowieka niezwykle życzliwego, pełnego empatii i zrozumienia innych ludzi – czytamy w komunikacie.

Poprawki do budżetu: bilet uczniowski i nowe baseny

Redaktor | 7 gru 2017 Darmowa komunikacja i tańsze bilety dla uczniów, a także budowa nowych basenów - wspólny komunikat dotyczący zmian w mieście przedstawili prezydent Rafał Bruski, przewodnicząca Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej RP w Bydgoszczy Monika Matowska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Bydgoszczy Ireneusz Nitkiewicz.

Ogólnopolska awantura o bilet za 3 zł

Magdalena Gill | 7 gru 2017 Autobus nr 56, dwaj kontrolerzy szarpią się z Afroamerykanką, inni pasażerowie głośno protestują – filmik z tego incydentu w kilka godzin obiegł Internet. Sprawę bada policja, a w świat poszła informacja, że Bydgoszcz to miejsce ataków rasistowskich.

Nowe Elfy2 dla POLREGIO [AKTUALIZACJA]

Redaktor | 6 gru 2017 W czwartek (7 grudnia) w bydgoskich zakładach PESA odbędzie się uroczystość przekazania pierwszego pociągu Elf2 na zamówienie spółki POLREGIO-Przewozy Regionalne.

Inspiracja na święta. Nowy butik w Focus Mall [SPONSOROWANY]

Redaktor | 5 gru 2017 Ręcznie tworzona ceramika czy prace Anny Halarewicz, najlepszej w Polsce graficzki modowej - te i wiele innych przedmiotów można znaleźć w nowym butiku w CH Focus Mall Bydgoszcz. Pop up INSPIRANDER.pl gości w galerii od listopada i pozostanie do Bożego Narodzenia.

Które ulice trafią do remontu w przyszłym roku?

Redaktor | 5 gru 2017 W 2018 roku najwięcej prac zaplanowano w centrum, na ulicach, którymi poruszają się pojazdy komunikacji miejskiej. Wstępnie do remontu wytypowano m.in. ul. Krasińskiego. To zadanie pozwoli połączyć wcześniej odnowione nawierzchnie na ul. Śniadeckich i Markwarta.

Do pieca trafiło 300 kg narkotyków z policyjnego magazynu

Redaktor | 5 gru 2017 300 kg narkotyków – marihuany, amfetaminy i innych psychotropów – zniszczyli w piecu funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Mogli to zrobić dopiero po prawomocnych wyrokach, orzekających zniszczenie tych substancji.

Nagrody „Świadek Historii” wręczone

Redaktor | 5 gru 2017 Instytut Pamięci Narodowej uhonorował dziś (4 grudnia) osoby szczególnie zasłużone dla upamiętnienia historii narodu polskiego w regionie. Wśród nagrodzonych są m.in. Leokadia Majewicz, autorka wspomnień z Syberii, i Hanna Sowińska, dziennikarka „Gazety Pomorskiej”.

Od 1 stycznia zacznie obowiązywać nowe prawo wodne

Redaktor | 4 gru 2017 W poniedziałek (4 grudnia) gościł w Bydgoszczy wiceminister środowiska Mariusz Gajda. Podczas spotkania z parlamentarzystami, samorządowcami oraz przedstawicielami instytucji zajmujących się gospodarką wodną z naszego regionu mówił o wdrażaniu nowej ustawy „Prawo wodne”, która ma wejść w życie 1 stycznia 2018 roku.

Przetarg na rewitalizację młynów Rothera ogłoszony

Redaktor | 4 gru 2017 Ogłoszony został przetarg na rewitalizację kompleksu młynów Rothera. Pierwszy etap prac związany z renowacją ścian i stolarką powinien zakończyć się jesienią przyszłego roku. W zabytkowym spichrzu zbożowym powstanie park kultury, w którym znajdą się przestrzenie wystawiennicze.