Radni chcą odbudowy pierzei zachodniej i zamku bydgoskiego

Andrzej Pawełczak | 13 gru 2017 Radny Jarosław Wenderlich w imieniu swoim oraz klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości złożył wnioski do projektu budżetu na 2018 rok oraz wieloletniej prognozy finansowej. Proponuje w nich zapisanie pieniędzy, między innymi, na przygotowanie projektów budowy pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego, odbudowę pierzei zachodniej Starego Rynku oraz zamku bydgoskiego.

Kontroler stracił pracę za rasistowski komentarz

Redaktor | 13 gru 2017 „Żaden wstyd a promocja miasta darmowa i znak dla tzw. »uchodźców« trzymajcie się z dala od BDG” napisał pod filmem obrazującym zajście w autobusie linii 56 kontroler filmy „Rewizor”. Z mężczyzną natychmiastowo została rozwiązana umowa o pracę.

Zbiórka darów dla Polaków na Białorusi

Andrzej Pawełczak | 12 gru 2017 Już po raz czwarty zbierane są dary dla Polaków mieszkających na Białorusi. Wyjazd konwoju planowany jest na połowę stycznia przyszłego roku. Tym razem odwiedzi parafie w Prużanach, Mozyrzu i Narowli.

Uniwersyteckie kształcenie po bydgosku

Redaktor | 12 gru 2017 Bydgoskim uniwersytetom daleko do najlepszych w Polsce. Wydaje się, że najmocniejszą pozycję ma UTP, jednak może ją stracić, jeśli toruński UMK zrealizuje swoje plany i stworzy wydział technologiczny.

Coraz bliżej do utworzenia związku UKW i UTP

Andrzej Pawełczak | 11 gru 2017 W poniedziałek, 11 grudnia, rektorzy UKW i UTP, prof. Jacek Woźny i prof. Tomasz Topoliński, podpisali list intencyjny w sprawie utworzenia związku bydgoskich uczelni publicznych. – Otwiera to możliwość rozpoczęcia prac, ustalania technicznych i organizacyjnych szczegółów dotyczących przyszłego związku uczelni – mówią rektorzy.

Organizacje pozarządowe w budynku po „Współczesnej”

Redaktor | 11 gru 2017 Podpisana została umowa na roboty remontowo-budowlane w kamienicy przy ul. Gdańskiej 5. W budynku po dawnej księgarni Współczesnej powstanie Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych. Wykonawca, zgodnie z umową, ma 10 miesięcy na zakończenie robót i oddanie obiektu do użytku.

Kontrolerzy wiedzą, że są nagrywani [ROZMOWA]

Magdalena Gill | 11 gru 2017 – Pracownicy firmy Rewizor zdają sobie sprawę, że we wszystkich pojazdach jest monitoring i jeśli przekroczą swoje uprawnienia, natychmiast zostaną zwolnieni z pracy – mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP.

Wigilijne spotkanie z poezją [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 11 gru 2017 Wiersze związane z okresem bożonarodzeniowym będzie można usłyszeć w czwartek (14 grudnia) w Salonie Hoffmann Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury. Podczas spotkania nie zabraknie również kolęd.

Na Cieszkowskiego wraca ruch

Redaktor | 10 gru 2017 Od poniedziałku, 11 grudnia, na ulicę Cieszkowskiego wraca ruch samochodowy. Nie wracają natomiast autobusy, które będą kursować taką samą trasą jak podczas remontu ulicy: Mazowiecką i Pomorską do Śniadeckich. Takie rozwiązanie będzie stosowane do czasu wybudowania ulicy Nowomazowieckiej.

Rejewski wyruszył w swoją pierwszą podróż do Warszawy [ZDJĘCIA]

Andrzej Pawełczak | 10 gru 2017 W niedzielę, 10 grudnia, po raz pierwszy w trasę z Bydgoszczy do Warszawy wyruszył pociąg IC Rejewski, nazwany na cześć słynnego bydgoskiego kryptologa, Mariana Rejewskiego. Jedną z pasażerek była córka Mariana Rejewskiego – Janina Sylwestrzak.