Wydarzenia 7 kwi 2020 | mk
Zakażenia w szpitalu Biziela. Pacjentki z położnictwa mają wyniki ujemne

fot. Anna Kopeć

Łącznie 21 przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono u osób związanych ze Szpitalem Uniwersyteckim nr 2 im. dra J. Biziela.  Wśród chorych nie ma kobiet przebywających na oddziale położnictwa ani noworodków.

Wyruszyli na Jasną Górę [VIDEO]

Wydarzenia Dzisiaj 09:08

Pielgrzymi idą

Wydarzenia Wczoraj 19:00

W związku z przypadkami zachorowań na COVID-19 szpital wstrzymał przyjęcia na neurologię, neurochirurgię i intensywną terapię. Zdecydowano także o niewypisywaniu pacjentek ani noworodków przebywających w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej. Wiadomo już jednak, że wyniki ich badań są ujemne. - Nie mamy w szpitalu żadnego nowego potwierdzonego zakażenia - poinformowała we wtorek (7 kwietnia) rzeczniczka placówki Kamila Wiecińska. Placówka czeka jeszcze na wynik tylko jednego dziecka. - Pacjentki, które zostaną wypisane do domu, zostaną objęte opieką sanepidu, z którym nasz szpital jest w stałym kontakcie - tłumaczy rzeczniczka.

Informuje także o jednym nieujętym wcześniej w zestawieniach przypadku zakażenia u pracownika szpitala. Łącznie wśród personelu potwierdzono 20 zakażeń, zachorował także pacjent. Z bydgoskiej placówki został przetransportowany do szpitala jednoimiennego w Grudziądzu.

mk Autor